Nawiązując do wstrzymania robót przy budowie Zakładu Przyrodoleczniczego

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Rafał Luto (jako inwestor) obwinił radnego  Andrzeja Tobolskiego za to, że zostały wstrzymane prace nad budową Zakładu Przyrodoleczniczego. Zdaniem burmistrza główną przyczyną wstrzymania robót jest skierowanie wniosku do prokuratury. Idąc niejako w sukurs Andrzejowi Tobolskiemu, radny i przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Marian Mioduszewski, odczytał pismo od dotychczasowego wykonawcy. Pismo zamieszczamy niżej.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

23 komentarzy do “Nawiązując do wstrzymania robót przy budowie Zakładu Przyrodoleczniczego

 1. O fuj

  Jakie to żałosne… Nie wstyd panu burmistrzowi?

  1. Anonim

   Są tacy, co nie wiedzą, co to jest przyzwoitość i wstyd, albo udają, że takie słowa nie istnieją i w słowniku ich nigdy nie było….

 2. U2

  No i mamy. Z tego pisma wynika ( w domyśle), że Wykonawca na wszelki wypadek szykuje się do zerwania umowy z przyczyn Zamawiającego. Konsekwencja takiego ruchu – sprawa sądowa o odszkodowanie dla Wykonawcy i zejście z budowy. Krok, po kroku jesteśmy prowadzeni do katastrofy.

  1. Hej

   Kętrzyn bis w przypadku tego samego? Ja rozumiem działanie podobne, nie tak lustrzane. I działanie na gruncie innej gminy niż tej, w której mieszka moja rodzina, dzieci i wnuki. To grunt odszkodowawczy donikąd…

   1. niewtajemniczony

    o co chodzi z tym Kętrzynem ?

    1. Anonim

     Ja też nie wiem i chętnie się dowiem.

    2. Olo

     Stadion przedszkole zamek szkoła Kętrzyn

 3. KTOŚ

  Wiele razy już było pisane przeze mnie. Czym skorupka za młodu nasiąknie..Gołdapianie! Z kulturą i klasą trzeba się urodzić i wynieść z domu rodzinnego. Ani klasy ani kultury i honoru się nie miało do tej pory to co można wymagać dzisiaj od gospodarza tego miasta?Nadal nas ignoruje, WYCHODZI W POŁOWIE SESJI NA WAŻNE SPOTKANIE WCZEŚNIEJ NIE UMAWIANE.Nie ma nic ważniejszego od Sesji!To my jesteśmy PRACODAWCAMI burmistrza i wymagamy szacunku do nas. Albo…zmienimy burmistrza na takiego, który będzie doceniał i szanował Gołdapian!

 4. Czytajcie klasyków

  LUDZIE KTÓRZY GŁOSUJĄ NA NIEUDACZNIKÓW, ZŁODZIEI, ZDRAJCÓW I OSZUSTÓW NIE SĄ ICH OFIARAMI. SĄ ICH WSPÓLNIKAMI. GEORGE ORWELL

  1. Miernota

   Pozdrawiamy wyborców PiS.

 5. Miernota

  Dlaczego to spotkanie było takie ważne? Z kim ono było? Czy nie dało się go przenieść na inny termin?
  Skoro coś innego jest ważniejsze dla burmistrza niż jego gmina, to więcej burmistrzem nie będziesz.

  1. Hej

   To stanowi informację publiczną. Warto zapytać

 6. Zofia

  Jeszcze niedawno w Urzędzie Miejskim w Gołdapi zatrudniona była pani audytor. Myślę,że to właśnie ona powinna zbadać sprawę zakładu przyrodoleczniczego.

 7. Irek

  Dymisja. To jedyne wyjście Pana burmistrz, a.

 8. B.

  Ciekawa jestem, kto z pracowników urzędu – według Pan Słowikowskiego – jest winny tej sytuacji?

  1. Anonim

   Pan D, Pani M, Pani K, Pani Ł, Pani K, Pan M i jeszcze kilku innych…

 9. Tomek

  Nie znam ukladow choc doskonale zdaje sobie sprawe ze w takich malych srodowiskach formuje sie elity ktore trzymaja wszysko we wlasnych recach i uzgadnianie wszelkich spraw jest jednoglosne a jesli ktos ma inne zdanie jest eleminowany lub tez usowany z jakiegokolwiek publicznego dzialania tak jak w tym wypadku znalazla sie czarna owca ktora jest niewygodna. Bardzo krotko co do zachowania sie gospodarza gminy.
  Sesja gminy jest najwazniejsza sprawa w gminie i nie ma innej mozliwosci by gospodarz gminny mial wazniejsze terminy czy tes sprawy poza ciezka choroba. Planowanie sesji nie odbywa sie z minuty na minute tylko zaplanowana byla duzo wczesniej. To jest po prostu tchorzostwo i ucieczka od odpowiedzialnosci. To tak jak kapitan zostawia tonacy statek i ucieka . Goldap potrzebuje gospodarza ktory pokochal ten kawalek ojczyzny i za wszelka cene bedzie walczyl o dobro calego spoleczenstwa nie tylko tym co mu czapkuja. O dobroc i zycie na poziomie wszystkich mieszkancow miasta.

 10. Gilgamesz

  Że też mamy takiego przewodniczącego Rady, który nie potrafi powiedzieć: „Chwileczkę, panie burmistrzu. Teraz jest Sesja a nie jakieś pańskie spotkanie . Tu trzeba być, zostać i na pytania odpowiadać. Jesteśmy pana pracodawcami”. Ale , gdzie tam, przecież jeszcze by pan burmistrz nakrzyczał na pana przewodniczącego, i co wtedy? Strach.

 11. Hej

  A to nie ważne kto. Jeden powiatowy radny był usprawiedliwiany przez 10 miesięcy z działalności jego komisji – był tam przewodniczącym – bo miał ważne sprawy służbowe, zawsze w czasie posiedzenia. Dieta była wypłacana w pełnej wysokości. I nikt nie miał ku temu wątpliwości.

  Nie zdziwimy się, gdy po czasie wyjdzie, że zdalnie głosowania z jednego komputera i w powiecie i gminie. I nie tylko naszych

 12. TOMASZ z poza miasta

  To ważne spotkanie to może charmonogram stawiania ambon na 2021rok. Ambona plus.

 13. Anonim

  To nie Pan Radny Tobolski winien jest temu, że roboty są wstrzymane, tylko Pan Burmistrz, który źle nadzorował pracę podwładnych i jak widać z pisma wykonawcy podejmował błędne decyzje. Pan Radny widząc działania niezgodne z prawem zawiadomił prokuraturę (jako jedyny Radny) – bo był to jego obowiązek i chwała mu za to. Natomiast co do dotacji – to chyba lepiej ją teraz wstrzymać, niż potem zwracać.

 14. Anonim

  Burmiś się pochwalił, że rozmawiał z burmistrzem Givat Shmuel. Dawno się w nigdzie nie było, co? Za Chiny się czepiają, to trzeba chociaż do Izraela się wybrać he he

 15. Wymieniając winnych za sytuację zakładu Anonim pominął najważniejszego. Burmistrza Tomasza Luto ,który ponosi odpowiedzialność za podwładnych ,co zresztą wielokrotnie podkreślał ,że
  o wszystkim wiedział .
  Andrzej Tobolski