Minisiatkówka. Bardzo udany bartoszycki turniej w wykonaniu siatkarzy z „Trójki”

Karawana Turnieju Kinder Joy of moving 2021 w Minisiatkówce zawitała w ten weekend (6-7 lutego) do oddalonych Bartoszyc, gdzie w sobotę zorganizowano zawody dla siatkarek, a w niedzielę dla siatkarzy.

Na pięknej i nowej hali BOSiR w Bartoszycach wystąpiły cztery drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W turnieju „Dwójek” bardzo dobrze zagrały wszystkie trzy gołdapskie zespoły, które zaprezentowały coraz wyższe umiejętności.

Szesnaście zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego zagrało w czterech grupach do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów. Ten etap z powodzeniem zakończyły gołdapskie zespoły.

W ćwierćfinale (1/4 finału) zespół Tomasz Pańczuk / Filip Budlewski zmierzył się ze swoimi kolegami – Mikołaj Rawinis / Michał Sadowski. Do półfinału awansowali Tomasz i Filip. W ćwierćfinale ulegli najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie (Juliusz Buraczewski, Nikodem Juklewicz) przegrali z drużyną Kurianvolley Olsztyn. W decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy Mikołaj i Michał pokonali 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 4 oraz 2:0 – UKS Trójka Gołdap 4 (Juliusz i Nikodem) i zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Zawody na 6. miejscu ukończyli Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz. Na bardzo nie lubianym czwartym miejscu turniej zakończyli Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski.

W walce o trzecią lokatę młodym siatkarzom w końcówce tie-breaka zabrakło szczęścia i na przewagi ulegli drużynie Kurianvolley Olsztyn. Bardzo dobrze w turnieju „Trójek” zagrał gołdapski zespół w składzie: Mateusz Repow, Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki i Aleksander Borkim, Dorian Pietrzak, który po zaciętych spotkaniach awansował do półfinału bartoszyckiego turnieju.

W półfinale turnieju nie znalazł recepty na Kurianvolley Olsztyn i przegrał 0:2. W małym finale (o 3 miejsce) dość szybko pokonał IKS Atak Elbląg 1 i zajął w turnieju wysokie trzecie miejsce. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Powiązane artykuły