Kolejny raz gołdapscy funkcjonariusze Straży Granicznej ruszyli z pomocą

Nieważne jaka pora roku, niosą pomoc przez 365 dni. Mowa o funkcjonariuszach z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Tym bardziej teraz, w trudnych warunkach atmosferycznych, kiedy opady śniegu odcięły mieszkańców pogranicza od miasta, starsze małżeństwo liczy na ich pomoc.

 

Od wielu lat funkcjonariusz z Gołdapi mjr SG Grzegorz Górko wspólnie z koleżankami i kolegami z placówki pomagają mieszkańcom przygranicznych miejscowości. Starsze małżeństwo z Puszczy Rominckiej dzięki wsparciu funkcjonariuszy SG otrzymało wczoraj artykuły spożywcze. To oni zgłosili ich do programu charytatywnego, to oni dbają o to, by nie zabrakło im chleba. Nieważne czy to zima, jesień, wiosna, czy lato zawsze idą im z pomocą.

Małżeństwo żyje w skromnych warunkach, brak  bieżącej wody, łazienki. Miejscowość, w której mieszkają, oddalona jest od drogi  głównej około 10 km. Obecnie zasypana jest śniegiem, a dotarcie do miasta jest wręcz niemożliwe.

Mężczyzna pracował wiele lat przy wyrębie lasów, teraz zdrowie mu na to nie pozwala.

Mimo wielu niepowodzeń są uśmiechnięci i z radością przyjmują to co dał im los. Pomagają również córce w opiece nad ich 2-letnią wnuczką, chociaż sami potrzebują wsparcia.

Pamiętajmy, nie przechodźmy obojętnie wobec potrzebujących. Nikt nie wie, kiedy sam będzie potrzebował pomocnej dłoni.

W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły