Ekowalentynki 202. Rekordowy wynik zbiorów zsee i baterii w Gołdapi

Od 1 lutego w Gołdapi trwa Ekowalentynkowy zawrót głowy. Do końca akcji pozostało jeszcze kilka dni, a już możemy z dumą powiedzieć o rekordowym wyniku zbiorów zsee i baterii. Jak widać dla chcącego nic trudnego. Przeprowadzenie akcji i aktywny w niej udział to sukces zarówno organizatorów jak i gołdapian.

 

 

-Nic nam nie przeszkadza. ani zdalne nauczanie, ani izolacja, ani pandemia, a do przestrzegania reżimu sanitarnego już przywykliśmy. Kto zechce z łatwością znajdzie do nas drogę. Są dwa miejsca, albo zaprasza wszystkich zewnętrzny „Elektrośmieciuszek”, albo wewnętrzna baza Klubu Przyjaciół Przyrody sala nr 20 w  Szkole Podstawowej nr 2 im .Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi – mówi lokalna koordynatorka akcji Alina Oleszczuk.

Nad całą akcją z daleka czuwa pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce – ekolog Dominik Dobrowolski.

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są:

REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.
Jak na Ekowalentynki przystało bardzo cieszą się nasze serca, ale najbardziej raduje się serce Ziemi.

– Zapraszamy do „Dwójki” (akcja trwa jeszcze do 14 lutego) oczywiście z zachowaniem bezpiecznego reżimu sanitarnego. Na wszystkich zbieraczy elektrogratów czekają puste pudła na baterie i oczywiście niespodzianki – dodaje Alina Oleszczuk.

Powiązane artykuły