Policyjne podsumowanie 2020 roku w województwie. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zdobyła główną nagrodę – oznakowany radiowóz.

W miniony piątek, 29 stycznia, odbyła się odprawa służbowa podsumowująca 2020 rok. Podczas wideokonferencji komendant wojewódzki Policji w Olsztynie z udziałem szerokiej kadry kierowniczej garnizonu omówił, jak wyglądała służba, jakie były jej efekty i poinformował z czym trzeba będzie się zmierzyć w nadchodzących miesiącach.

 

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa po raz pierwszy odprawa roczna policjantów z Warmii i Mazur odbyła się zdalnie. Nie było zaproszonych gości, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, reprezentantów prokuratury i lokalnych mediów. Skutki pandemii nie ominęły też policjantów. Bezpośrednio wpłynęły na przebieg służby i na zadania realizowane przez policjantów. Wielu funkcjonariuszy i pracowników policji odczuło to osobiście, walcząc z chorobą. Od samego początku wprowadzenia stanu epidemii policjanci zostali zaangażowani do działań związanych z przeciwdziałaniem jej skutkom, m.in. poprzez prowadzenie kontroli osób przebywających na kwarantannach. Nie mogli jednak przy tym zapomnieć o swoich podstawowych zadaniach, związanych z zapewnieniem szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Na zakończenie, podsumowując miniony rok i uwzględniając efekty pracy policjantów w poszczególnych jednostkach powiatowych, nadinsp. Tomasz Klimek komendant wojewódzki Policji w Olsztynie postanowił wyróżnić w sposób szczególny min. Komendę Powiatową Policji w Gołdapi, do której w nagrodę trafi radiowóz oznakowany.

Na taki wielki sukces złożyła się ciężka i profesjonalna praca wszystkich funkcjonariuszy KPP Gołdap wspieranych na co dzień przez pracowników cywilnych.

Do największych osiągnieć minionego roku należy zaliczyć zmniejszenie ilości wypadków drogowych, kolizji oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych i rannych. W obszarze służby kryminalnej śledczy z Gołdapi byli najlepsi w kategorii przestępczości ogólnej, kryminalnej oraz siedmiu najbardziej pospolitych przestępstw gdzie osiągnęli najwyższą wykrywalność w województwie.

Sukces policjantów z Gołdapi jest tym większy, gdyż pierwszy raz w historii ta jednostka okazała się bezkonkurencyjna w pionie prewencyjnym i kryminalnym.

Otrzymanie nowego radiowozu to olbrzymie wyróżnienie. Pojazd był bardzo potrzebny i wzbogaci flotę gołdapskiej jednostki. Kia Ceed z automatyczną skrzynia biegów i benzynowym 140 konnym silnikiem trafi do policjantów Zespołu Ruchu Drogowego i będzie doskonałym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

(tj/tm)


Aktualności

Powiązane artykuły