Wirtualne ferie z biblioteką i policjantami

Rozpoczęły się ferie zimowe, po miesiącach zdalnej nauki uczniowie zasłużyli na wypoczynek. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tegoroczne ferie wyglądają inaczej niż dotychczas, niemniej jednak gołdapscy policjanci wspólnie z Biblioteką Publiczną w Gołdapi zadbają o to, aby ten czas zimowego wypoczynku był przyjemny i bezpieczny. Zapraszamy do udziału w wirtualnych spotkaniach.

 

Z uwagi na panującą sytuację w kraju tegoroczne ferie nie mogły zostać zorganizowane w tradycyjny sposób, niemniej jednak z myślą o dzieciach Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała „Wirtualne ferie z biblioteką”. Przedsięwzięcie stanowiło również doskonałą okazję do promowania bezpieczeństwa, dlatego też do akcji włączyli się gołdapscy policjanci.

W pierwszej odsłonie wirtualnych spotkań policjantka przypomniała dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego szaleństwa. Mówiła o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić podczas zabawy na śniegu i lodzie, jak niebezpieczne jest wchodzenia na zamarznięte akweny wodne oraz zjeżdżanie sankami w okolicach jezdni. Kolejnym tematem, który poruszyła było bezpieczeństwo w domu – tu dzieciom, które pozostają w domach mówiła o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania nieznajomych osób. W ostatnim temacie bezpieczeństwa na ulicy i podwórku mówiła m. in. o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas poruszania się po zmroku oraz o tym, jak ważne jest noszenie odblasków.

https://youtu.be/AarfoxV4Da4

W kolejnych odsłonach wirtualnych ferii biblioteka codziennie udostępni filmy, na których zaprezentowane będą różnego rodzaju zajęcia, z których można będzie korzystać, realizując je w domu przed ekranem komputera. Ponadto pracownicy biblioteki umilą czas czytając dzieciom „Zimowe opowieści”.

Choć nie możemy się spotkać osobiście, liczymy na Waszą wirtualną obecność. Życzymy bezpiecznych i udanych ferii.

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły