Powiązane artykuły

28 komentarzy do “We wtorek sesja Rady Miejskiej

 1. Podatnik

  Ciekawy jestem czy dalej pracownicy jeżdżą po luta do domu czy przyjeżdża sam Skodą kupiona za nasze pieniądze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Szkoda ,że nie mogę uczestniczyć w dzisiejszej sesji , a mam kilka ważnych tematów.
  Proszę radnych o umożliwienie mi działania w kilku komisjach na równych prawach.
  Większość z was jest członkiem kilku komisji, to dlaczego stosujecie wobec mnie wykluczenie ?
  Ten się boi ,kto ma jakieś grzechy na sumieniu. Patrzą na was wasi wyborcy ,czy zapytaliście ich
  o zdanie w tej kwestii ? Podejmujecie suwerenne decyzje, czy wykonujecie czyjeś polecenia ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ja

   Panie Andrzeju którzy radni z imienia i nazwiska nie wyrażają zgody na pracę Pana w komisjach? I jak to uzasadniają?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. KTOŚ

  Żałosne są posiedzenia Rady. Pan Przewodniczący ma „syndrom niespokojnych nóg” i tym zapewne rozprasza myślenie innych radnych. Pani Burmistrz brakuje prawdziwej polszczyzny gdyż słyszymy półtorej miliona, pani Skarbnik jak czyta liczby to się zapomina i czyta jedną dużą liczbę dwukrotnie w tysiącach. Żałosne,że nadal radni nie chcą dopuścić do pracy w komisjach pana A. Tobolskiego. Szanowni radni- to wasza ostatnia kadencja. Zapamiętamy to wasze lenistwo i całkowity brak nowych pomysłów.Nowe wybory powinny dać możliwość dołączenia do Rady Pana M. Mirosa. Tylko on potrafiłby rozruszać to śpiące towarzystwo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Gmina tonie

  Burmistrz Luto w sprawie kolei, kolejny raz pokazał gdzie ma radnych. Wypowiedź Joanny Łabanowskiej co najmniej śmieszna rozbawiła mnie do łez, Luto nie pozwolił wcześniej przekazać informacji i tyle. Ona myślała że coś jeszcze Marszałek, no jaja… Radni na rozkaz głosować jak chce jaśnie pan. Luto rządzi gminą sam bez was radni wy nic nie macie do powiedzenia, tylko pracownicy mu niespodzianki robią w postaci luksusowej skody.
  Burmistrz Luto jest Najgorszym Burmistrzem w historii Gołdapi na 450 lecie miasta. Powinien dostać pamiątkowy dyplom od mieszkańców złote maliny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Albrecht Fryderyk Hohenzollern

  Jeden wielki skandal na 450 – lecie Gołdapi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Róża

  A czemu realizator nie pokazuje na wizji wyraźnie kto z radnych był przeciwko albo się wstrzymał przy wniosku o rozszerzenie programu Sesji o punkty dotyczące zwiększenia liczby członków w Komisjach? Czy burmistrz i przewodniczący to już nawet transmisją sterują? Żeby ludzie się nie dowiedzieli kto jak głosował i kto nie pozwala pracować w komisjach panu Tobolskiemu? Pan jeszcze może patrzeć w lustro panie Hołdyński?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. bot

   https://apiesesja.goldap.pl/infopage
   http://apiesesja.goldap.pl/1177
   http://apiesesja.goldap.pl/v5/wyniki_glosowania.asp?id=1553&kod=7bc214972ee9469&sid=1177&ssid=

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Słuchacz

  Ciekawe czy się wsłuchujecie w odtwarzanie Sesji? Jakieś popierdywanie co jakiś czas słychać! Ktoś słyszy też?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Aśka

  Panie Makarewicz!!! Pani Wardziejewska to „Pani Starosta” a nie „Starościna”!!! Trzeba jednak zwracać uwagę na tytulaturę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jan

   W mowie potocznej jest dozwolone używanie słowa starościna. Możemy powiedzieć, że u nas rządzi starościna i wtedy jasne będzie, że na czele zarządu powiatu stoi przedstawicielka płci pięknej.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Też Jan

    Bzdura!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 9. Odsłuchałem nagrania z dzisiejszej sesji .Według informacji Pani Burmistrz w kwestii budowy Zakładu Przyrodoleczniczego wszystko jest w porządku i praktycznie budowa może już ruszyć.
  Nie podzielam tego optymizmu i proszę Urząd Miejski o opublikowanie dokumentów osób upoważnionych do wznowienia prac. tj. Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego lub kierownika budowy .Tylko te osoby mogą cofnąć zakaz budowy i żadne inne. Ponownie najważniejsi urzędnicy wprowadzają opinię publiczną i radnych w błąd i zwyczajnie kłamią. Cieszy mnie ,że kolejny radny zaczyna interesować się tą inwestycją.
  Drugą istotną kwestią jest temat kolei. To już nie jest śmieszne, to robienie „wody z mózgu”
  radnym i opinii społecznej. Jestem ciekawy o stanowisko w tych sprawach radnej Sadowskiej.
  i co z tego rozumie, Niektórzy zwolennicy Burmistrza i jego decyzji chyba już
  zaczynają dostrzegać niekompetencje, błędy, kłamstwa, zaniedbania i z pewnym zakłopotaniem potwierdzają to. Brawo Pani Moniko. Jak długo można tolerować patologie ?
  Co nadal robi za publiczne pieniądze Pan Marian Podziewski ? Może tym razem jest odpowiedzialny za kolej ? Burmistrz ze swoją ekipą w sposób systemowy pogrążają gminę .Dobrze ,że już prokuratura zaczęła intensywne działania, ale trzeba nam natychmiast odsunąć tych ludzi od podejmowania decyzji.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. W temacie

   W 13 minucie dzisiejszej sesji Pani Łabanowska dopuściła się wprowadzenia Radnych i opinii publicznej w błąd mówiąc, że w Zakładzie Przyrodoleczniczym za chwilę będą wznowione roboty budowlane i, że mają projekt i wszelkie uzgodnienia wymagane prawem budowlanym. Powiem tak g***o mają. Mają naniesione zmiany tylko i wyłącznie architektoniczne z projektu wykonawczego na budowlany. Zmiany posiadają błędy po zaczerpnięciu opini rzeczoznawcy p.poż korytarze do ewakuacji osób niepełnosprawnych nie mają wymaganej szerokości tj. 1.5 m. Cały układ ścian będzie zmieniany. Brak naniesionych zmian w branży sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej, technologii basenowej oraz konstrukcyjnej. Powiatowy Inspektor Budowlany w Olecku powiedział, że wszystkie zmiany istotne oraz nieistotne muszą być naniesione na projekt, a dopiero wtedy można przystąpić do wznowienia robót. Takiego projektu nie ma i prędko nie będzie bo to nie takie proste. W następnej kolejności wszystkie zmiany muszą być zatwierdzone przez rzeczoznawcę p.poż i wojewódzkiego inspektora sanitarnego tak właśnie przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego art. 28 ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane. Ktoś tu z urzędu coś nie doczytał. Niech Pani Łabanowska poczyta dobrze prawo budowlane i podejmuje właściwe kroki w zalegalizowaniu całego projektu nie tylko kilku rysunków architektonicznych bo to nie przejdzie. Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz mataczenie!!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. MJ

    Przede wszystkim trzeba umieć czytać ze zrozumieniem …

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 10. Miś

  Wysłuchałem dzisiejszą sesję i coraz gorzej tego się słucha dno i wodorosty burmistrzowie, to ten Superexpress Burmistrza Luto oszczędności na kontach urzędu i dobrobytu gminy bez obligacji. Luto dla obecnej zmiany, z którym się układa szczególnie wizytując Ełk zadłuży jeszcze bardziej gminę aby przypucować się. A jak się radni sprzeciwicie to opisze on to w informatorze, że miał być to superexpress do raju z wagonami kasy tylko ci radni co podnieśli wam podatki nie zgodzili się. Fajny jest nasz ten burmistrz klubu tęcza łubu dubu łubu dubu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Optymistka?

  Czyżby rada zaczynała się budzić?
  Wydaje się, że jedną z przyczyn jest dociekliwość i bezkompromisowość pana Tobolskiego.
  Ale również aktywność pana Mirosa w ujawnianiu patologii, rozrzutności, pychy i zwykłej głupoty.
  Opinia publiczna została zaalarmowana
  Życzę wam drodzy radni, byście obudzili się z letargu.
  Po to was mieszkańcy wybrali, żebyście reprezentowali ich, a nie burmistrza.
  Nie dajcie się dalej upadlać. Odzyskajcie swoją godność i walczcie o dobro mieszkańców. A nie dobro tylko jednego. Z Jabłońskich.
  Po dzisiejszej sesji zaczyna mi wracać wiara?
  Dziękuję wam za dzisiejszą sesję. Przynajmniej części z was.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   pod nieobecność głównego „kota” myszy wysadziły głowy ….. czy wyjdą z norek ….. tego dowiemy się niebawem. Do optymizmu droga daleka, ale …………….

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Grzmot Ambroży

   Rzeczywiście można powiedzieć, że było dziś jakieś drobne mrowienie w kroku. Coś tam drgnęło dziś na Sesji. Nasze komentarze pobudzające to spowodowały. Żeby to tylko nie było to popierdywanie, które rzeczywiście było w tle słychać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. Ja

  Bzdura… Ci którzy nic do tej pory nie mówili to i tak nie mówią. Nikt tu się nie budzi. A twoja opinia „Optymistka? ” jest krzywdząca dla kilku radnych którzy od początku kadencji są w mniejszym lub większym stopniu aktywni. Takimi stwierdzeniami po prostu mataczysz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Już pan Luto raz przeforsował swoje pomysły na „skok cywilizacyjny miasta ” w postaci zakładu
  w którym hula wiatr ,a nie pensjonariusze. Wykorzystał naiwność radnych (wielu z nich ponownie
  jest w radzie ) i nie zastosował czegoś co jest absolutnym obowiązkiem, KONSULTACJE ze społeczeństwem. Teraz robi to samo w sprawie kolei, ukrywa dokumenty żeby w ostatniej chwili
  zrobić wrzutkę licząc ,że większość radnych łyknie temat i on, bohater pojedzie na spotkanie z Prezydentem do stolicy żeby się lansować (jakieś fotki itp.)
  Jak długo jeszcze będziecie koledzy radni tolerowali patologię. To my uchwalamy prawa lokalne,
  a jak macie jakiekolwiek wątpliwości to popytajcie swoich wyborców, wszak to ich reprezentujecie, a nie siebie. Wielu waszych błędów już się nie cofnie dlatego teraz należy ratować gminę przed szkodnikami. Przypomnę choćby wasze stanowisko w sprawie podniesienia do maksymalnych stawek podatków. My musimy pomagać społeczeństwu ,a nie ich dorzynać w tak trudnych czasach. Trzeba odmłodzić radę ,bo to ich miasto i przyszłość a wy tworzycie im na rozkazy Burmistrza pole minowe i ogromne obciążenie finansowe.
  Radny Rady Miejskiej w Gołdapi Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Qwerty

  Miros – nowy / stary wybawiciel Gołdapi. Nie mogę. Przecież już był Burmistrzem. Zapomnieliście. A gdzie ten sławetny Komitet Obrony Szpitala?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   do qwerty

   No byl burmistrzem. Przez 6 kadencji. I ja bym chcial (tutaj wtrace – nie „my bysmy chcieli”, nie „my prawdziwi Polacy/katolicy/mieszkancy solectwa Jablonskie” bysmy chcieli/nie chcieli – niepotrzebne skreslic), otoz ja – Zbigniew Switkiewicz, wypowiadajacy sie tylko we wlasnym imieniu skromny ob. miasta (jeszcze) powiatowego Goldap, zyczylbym sobie, zeby „Miros wrocil, a Luto odszedl”.

   Tylko tyle, i az tyle.

   ps. wiecie panstwo, dlaczego sierzanta Luto nie bylo na wtorkowej sesji? bo musial/chcial? byc na rozprawie sadowej; chodzi o pomowienie (i domaganie sie kilkudziesieciu tysiecy zadoscuczynienia);
   mniej wiecej za miesiac nastapi ciag dalszy – kupowanie popkornu jak najbardziej wskazane; bedzie sie dzialo…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 15. Gold

  „Qwerty ” , dlaczego tak źle życzysz mieszkańcom miasta ,gminy i ich potomkom oraz przyjeżdżającym gościom ,kuracjuszom itp. Czyją zasługą jest to , jaką mamy teraz Gołdap i jak ją postrzegają przybysze ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Qwerty

  Chcesz mieć piękną Gołdap to masz. I w czym problem. A gdzie podatki, woda, szpital, sąd, lekarz rodzinny w święta, dostep do specjalistów cena smieci Wszystko to okraszone tylko piękny wyglądem? Bez względu na cenę? Tak dobrze wspominasz Mirosa?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Anonim

  Nie przypominam sobie, żeby za Mirosa nie było lekarzy w święta. Szpital funkcjonował, drogi i chodniki były odśnieżone, a nawet zwały śniegu były wywożone w ekstremalnych sytuacjach. Teraz odświeżona pewnie droga i chodniki w Jabłońskich, a może i tam nie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. asdf

  Krótkowzroczność. I się skończyło…… Gmina też bankrut. Ale pięknie wygląda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. Faktycznie zaczął się mój proces z Tomaszem Luto o słowa zniesławiające mnie podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 29 września 2020 r. Oskarżony Tomasz Luto oświadczył ,że jest gotowy
  na sali sądowej mnie przeprosić ,a nawet podać rękę. I tyle. Moje oczekiwania są zupełnie inne i dużo dalej idące. Ale najpierw musimy przejść mediacje i ustalić wspólne stanowisko ewentualnej ugody.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...