Sylwestrowy weekend na drogach powiatu gołdapskiego

W trakcie minionego weekendu sylwestrowego na terenie powiatu gołdapskiego policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, natomiast ponownie nie popisali się kierowcy usiłujący jeździć na podwójnym gazie.

 

Pierwszego kierowcę zatrzymał patrol na ulicy Bocznej po 2:10. Niepewna jazda kierowcy potwierdziła przypuszczenie funkcjonariuszy, którzy poddali 41-latka badaniu na trzeźwość- okazało się, że ma w organizmie niecałe 0,5 promila.

Chwilę po 4:00 na ulicy Paderewskiego w Gołdapi inny patrol zauważył rozbitego na parkingu opla. Nie długo trwało ustalanie sprawcy kolizji który to nowy rok rozpoczął w policyjnej izbie wytrzeźwień. Jak się okazało miał ponad promil alkoholu w momencie, kiedy kierował.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu w miejscowości Jeziorki po godzinie 17:00. W tym przypadku czujność zgłaszającego nie była nad wyrost, bo kierowca osobowego volkswagena miał blisko 3 promile we krwi i tym samym stał się niechlubnym rekordzistą.

W dniu 3 styczna policjanci z gołdapskiej drogówki również popisali się niebywałą skutecznością. Zatrzymali do kontroli kierującą volkswagenem która przekroczyła dozwolona prędkość. W trakcie legitymowania kobieta usiłowała wprowadzić policjantów w błąd podając nie swoje dane. Stróże prawa byli czujni i ustalili, że to całkiem inna osoba. Ponadto pasażer, którego przewoziła Iwona B. był poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły