Samorząd województwa dofinansował biblioteki pedagogiczne

Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi otrzyma od samorządu województwa 102 500 złotych z dotacji celowych. Ponad 2 mln zł z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego wesprze działalność w 2021 roku powiatowych bibliotek pedagogicznych oraz Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Lidzbarku Warmińskim.

 

Pieniądze trafią do powiatów iławskiego, bartoszyckiego, działdowskiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego, ełckiego, ostródzkiego, oleckiego, mrągowskiego, gołdapskiego, piskiego i giżyckiego oraz do gminy Lidzbark Warmiński.

– Co roku przekazujemy z budżetu województwa, w formie dotacji celowej, ok. 2 mln zł na dofinansowanie prowadzenia powiatowych bibliotek pedagogicznych – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Pieniądze są przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z bieżącą działalnością placówek. Dofinansowanie otrzymają, również jak co roku, wojewódzkie biblioteki pedagogiczne w Olsztynie i Elblągu.

W sumie w 2021 r. na wsparcie powiatowych bibliotek pedagogicznych oraz Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu zaplanowano w budżecie województwa 6 mln zł.

Wykaz dotacji na 2021 rok znajduje się w załączeniu.

 


Aktualności

Powiązane artykuły