Czy warto kupować ksiażki przez internet?

ksiazki

Pytanie raczej retoryczne, chociaż i kupno książki prze Internet zależy również od paru okoliczności, choćby od tego, że nie mamy w pobliżu księgarni. Jedno natomiast bez ryzyka możemy stwierdzić – po kilkunastoletnim kryzysie czytelniczym, jaki miał miejsce w naszym kraju, wyraźnie wzrosło zainteresowanie książką. Dotyczy to zarówno książki tradycyjnej-drukowanej, jak i e-booków. Ponadto coraz częściej korzystamy z zakupów internetowych.

Księgarnie internetowe

Jest co najmniej kilka powodów, dla których coraz więcej czytelników wybierze księgarnię internetową. Przede wszystkim mamy łatwiejszy dostęp do oferty, gdzie poszczególne tytuły niejednokrotnie prezentowane są wraz z krótkimi recenzjami. Katalogi na księgarskich stronach internetowych są łatwe i przyjazne w obsłudze, wychwytujące równie szybko preferencje czytelnika, proponujące dodatkowe pozycje w ramach interesującej nas dziedziny. W takich księgarniach są podawane szczegółowe gabaryty książek. Zajrzyjmy dla przykładu na stronę jednej księgarni internetowych – http://ksiegarnia-szkolna.com/ksiegarnia-internetowa-podstawowe-informacje

Możemy co prawda zamówić książkę za pośrednictwem tradycyjnej księgarni, ale to nie musi się sprowadzać do zmniejszenia kosztów i czasu sprowadzenia tytułu. Praktycznie do księgarni internetowej niejednokrotnie mamy bliżej, ponieważ najczęściej na dostawę książki przez kuriera zwykle czekamy najdłużej 48 godzin. Miejmy również na uwadze to, że warto jest dokonać zakupu kilku pozycji, wtedy jest możliwość zaoszczędzenia na wysyłce. Natomiast w wypadku braku w ofercie jakiegoś tytułu większość księgarni internetowych szybko je sprowadza.

Co czytamy, co zamawiamy

Zacznijmy od tego, że wydawnictwa prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich książek, dlatego spora część pozycji ma charakter bibliofilskich. Od ilustracji w książkach dla dzieci nierzadko trudno jest oderwać wzrok. Bywają książki z dołączonymi gadżetami, również elektronicznymi.

Gdybyśmy rzucili okiem na preferencje czytelnicze rodaków to od dłuższego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się biografie i to szczególnie osób współczesnych. Chętnie zaglądamy do poradników, zwłaszcza z zakresu zdrowia, w tym również psychicznego.

Jest spore grono czytelników zainteresowanych militariami i bogato ilustrowanymi publikacjami z tej dziedziny. Nadal chętnie czytamy tak zwaną prozę środka, czyli książki obyczajowe z wątkiem miłosnym. Mimo to w ofercie wydawniczej zauważyć można sporo atrakcyjnych wydań klasyki, zarówno polskiej, jak i światowej.

Wróżmy do pytania – czy warto kupować książki przez Internet? Jest jeszcze jedna odpowiedź – książka jest takim produktem, którego zakup nie wiąże się z ryzykiem, jak to bywa na przykład w wypadku ubrań.


Porady

Powiązane artykuły