Zuchwała kradzież perfum   

Zarzut popełnienia kradzieży zuchwałej usłyszał 29-latek z Gołdapi. Mężczyzna w jednym ze sklepów ukradł perfumy. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów.  Marek M. trafił do policyjnego aresztu, a zaledwie dzień później tłumaczył się przed prokuratorem.

 

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło w minioną środę (9 grudnia) kilka minut przed godziną dziewiątą. Wtedy to policjanci patrolujący miasto zauważyli jak ze sklepu wybiega młody mężczyzna a za nim krzycząca ekspedientka.

Uciekinier natychmiast został zatrzymany. Jak się okazało posiadał przy sobie skradzioną perfumę. Kosmetyk został odebrany złodziejowi i wrócił na półkę sklepową. Ekspedientka poinformowała mundurowych, że mężczyzna wiedząc, iż jest obserwowany, mimo to wziął towar z półki i uciekł nie reagując na nawoływania obsługi do oddania, bądź zapłacenia za towar.

Zatrzymany mężczyzna był już znany mundurowym ze wcześniejszych kradzieży sklepowych. Prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wszczęcie śledztwa i przedstawienie zarzutów w warunkach tzw. recydywy. Podejrzany przyznał się do winy.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły