Świąteczne kartki wykonaliśmy sami. Życzymy Wam…

Grudzień to czas przygotowań do Świąt. Jednym z elementów przedświątecznych działań jest wysyłanie kartek z życzeniami. Kartki świąteczne metodą quillingu wykonali uczestnicy warsztatów w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi, w dniach 4 oraz 11 grudnia, w ramach realizacji projektu „Działaj kolorowo”.

Na początku pani Anna Budzińska wyjaśniła, na czym polega quillig i zaproponowała świąteczne wzory. Pod jej okiem dzieci i młodzież tworzyli swoje dzieła.

     Dziękujemy Pani Ani!

Harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” określili tę metodę jako pracochłonną. W gronie znajomych i przyjaciół prowadzili ożywioną dyskusję, a w tym czasie ręce nie próżnowały; wokół igły cierpliwie kręciły kolorowe paseczki, a następnie sklejały je w kółeczka różnej wielkości, wyginały, nadając różne kształty. Dziecięce prace zachwycały kolorami i pomysłowymi wzorami. Możemy sobie wyobrazić radość członków rodzin i znajomych, do których przed Świętami Bożego Narodzenia trafią te własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

     … zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz 2Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

Projekt „Działaj  kolorowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 


Aktualności

Powiązane artykuły