Straż Graniczna rozbiła białorusko-ukraińską zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ujawnili, a następnie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem nielegalnych papierosów. 6 Białorusinów i Ukrainiec najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

 

 

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie województwa łódzkiego i polegał na produkcji  wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Ponadto niektóre papierosy znanej marki, posiadały podrobione oznaczenia towarowe.

23 listopada funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot Boxer. Kierowcą był 27-letni obywatel Ukrainy, a pasażerem 49-letni Białorusin. W samochodzie ujawniono 860 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości ponad 600 tys. zł. Chwilę później przeszukano wynajmowaną przez cudzoziemców halę w powiecie zgierskim. Funkcjonariusze z W-MOSG na „gorącym uczynku” zatrzymali 5 obywateli Białorusi w wieku od 29 do 39 lat. Wszyscy mężczyźni pracowali przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 1 800 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,3 mln zł. Ponadto znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m. in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych znanej marki.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono środki finansowe: ponad 5 500 zł, 5 620 EURO oraz 300 dolarów.

W ramach prowadzonego śledztwa  zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze
w postaci tymczasowych aresztowań na okres od 1 do 3-miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgierzu.

Red. W-MOSG

https://youtu.be/uneGOO_kcV0

https://youtu.be/IZBwyyi3lH8


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Straż Graniczna rozbiła białorusko-ukraińską zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

 1. Nie na temat

  Co z komisją rewizyjną w sprawie zakładu przyrodoleczniczego?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ktos

  Zapewne na Sesji komisja rewizyjna przedstawi swoją opinię na temat zakładu Przyrodoleczniczego.Jeżeli będzie korzystna dla Burmistrza (a dokumenty inspektora stwierdzają wiele błędów) to będzie znak,że komisja działa na szkodę mieszkańców.Jeżeli nieprzychylna burmistrzowi, to będzie oznaczało,że komisja rewizyjna wzięła się do pracy.A Pan Tobolski jeszcze opowie jak pracowała komisja.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...

Comments are closed.