Posypały się mandaty za nadmierną prędkość

20 skontrolowanych pojazdów i 17 nałożonych mandatów karnych, w tym większość za niestosowanie się do ograniczenia prędkości – to efekt działań policjantów na drogach powiatu gołdapskiego podczas wczorajszej akcji „Prędkość”.

 

Wczoraj (29 grudnia) policjanci gołdapskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości kontrolowali poczynania kierowców na drogach powiatu gołdapskiego. Mundurowi pod lupę wzięli drogę krajową nr 65 i drogi wojewódzkie nr 650 i 651. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Podczas działań policjanci skontrolowali 20 pojazdów, ujawnili 20 wykroczeń, w tym 12 polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Łącznie za popełnione wykroczenia 17 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a 3 zostały pouczone.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa mundurowi w codziennej służbie, w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na tych kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i popełniają niebezpieczne wykroczenia, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

KPP Gołdap

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły