Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość 

Policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Za przekroczenie prędkości 33-latek został ukarany mandatem karnym i na jego konto trafiły punkty karne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Do zdarzenia doszło w Surminach  na drodze wojewódzkiej numer 650. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Renault. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Po wylegitymowaniu kierowcą, który tak bardzo się śpieszył,  okazał się być 33-letni mieszkaniec spoza naszego regionu. Policyjny miernik prędkości wskazał 103 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci oprócz mandatu i punktów karnych zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.

Kierowcy powinni pamiętać o ograniczeniu prędkości na obszarach oznakowanych jako teren zabudowany. W ich obrębie dopuszczalna prędkość to 50 km/h lub 60 km/h jeżeli poruszamy w  godzinach  23.00 – 5.00.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły