Poidełka w Szkole, w Lisach

Choć zajęcia stacjonarne zostały zawieszone już blisko dwa miesiące temu to w naszej szkole cały czas coś się dzieje. W ubiegłym tygodniu zamontowano dwa poidełka, które ułatwią uczniom stały dostęp do czystej i zdrowej wody.

 

Dzięki temu nie będzie trzeba przynosić ze sobą słodzonych napojów, ponieważ będzie można nie tylko napić się bezpośrednio z fontanny, ale również napełnić nią np. bidony.

Warto również dodać, że wspomniane poidełka nie zmieniają właściwości wody oraz spełniają normy opisane w dyrektywie Rady Europy odnoszącej się do jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, co zwłaszcza w czasie pandemii jest szczególnie istotne.

Całość przedsięwzięcia związanego z zamontowaniem w naszej szkole poidełek była możliwa dzięki współpracy z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej. Serdeczne podziękowania w imieniu całej społeczności naszej szkoły składamy na ręce pana Jaromira Krajewskiego Dyrektora Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Monika Pilchner


Aktualności

Powiązane artykuły