Oprogramowanie dla gastronomii – 2 wskazówki, jak je wybrać

Tylko sprawnie działająca i dobrze zarządzana restauracja ma szansę osiągnąć sukces na rynku gastronomicznym. W tym pomaga dobrze dobrane do specyfiki restauracji oprogramowanie dla gastronomii. Sprawdź, jak je wybrać, aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości.

 

  1. Programy gastronomiczne szyte na miarę
  2. Oprogramowanie dla gastronomii z możliwością aktualizacji i rozbudowy

Funkcje programów dla gastronomii są bardzo szerokie. Oprogramowanie pozwala zarządzać salą, dbać o stany magazynowe, tworzyć plan zamówień czy obsługiwać kasę gotówkową. Nie każda restauracja potrzebuje zaawansowanego systemu, dlatego przed zakupem oprogramowania warto przemyśleć własne potrzeby i dobrać program, który spełni je wszystkie, a dodatkowo pozwoli jeszcze bardziej usprawnić pracę.

 

Programy gastronomiczne szyte na miarę

O tym, czego potrzebuje dany lokal, decyduje jego właściciel. To on zna restaurację najlepiej i wie, jakie narzędzia są niezbędne do sprawnego zarządzania. Pod uwagę warto wziąć jednak sugestie załogi, zarówno osób odpowiedzialnych za kuchnię, jak i obsługę gości czy zaopatrzenie. Pracownicy zaangażowani w swoją pracę zauważają pewne problemy, w pokonaniu których może pomóc nowe oprogramowanie dla gastronomii. Przyjmuje się, że dobry program powinien posiadać moduł zamówienia stolika, możliwość dostosowania menu do potrzeb restauracji, planowania zamówień czy obsługiwania kasy gotówkowej. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, program powinien obsługiwać moduł do faktur lub import raportów dobowych i miesięcznych do programu księgowego, a także opcję obsługi dowozu na telefon. Ostatecznie o zakresie funkcjonalności decyduje jednak właściciel w porozumieniu z dostawcą oprogramowania.

 

Oprogramowanie dla gastronomii z możliwością aktualizacji i rozbudowy

Oprogramowanie dla gastronomii, jak każde inne oprogramowanie, wymaga okresowych aktualizacji. Pakiety te są wciąż udoskonalane przez ich twórców, a wprowadzane poprawki powinny implementowane do już działających systemów w konkretnych restauracjach. W ten sposób oprogramowanie będzie działać bez zarzutu przez długi czas i nie spowoduje przestojów w pracy restauracji. Update może być wliczony w cenę lub dodatkowo płatny – to zależy od dostawcy.

Uwagę warto też zwrócić na możliwość rozbudowy oprogramowania – tę zapewnia m.in. oprogramowanie z https://www.dobresystemy.eu/oprogramowanie-dla-gastronomii. W początkowej fazie działalności, restauracja posiada zwykle niewielkie wymagania, jednak wraz z upływem czasu biznes rozwija się i zmieniają się jego potrzeby. Program powinien nadążać za tymi zmianami, w przeciwnym wypadku szybko przestanie odpowiadać wymaganiom restauratora.


Aktualności

Powiązane artykuły