Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Gołdapscy policjanci  zatrzymali 45-latka, który jechał samochodem osobowym mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło dzięki wzorowej postawie mieszkańca Gołdapi.

 

W poniedziałek około  12:50 58-letni mieszkaniec gminy Gołdap poruszając się od strony Grabowa w kierunku Gołdapi zauważył jadący przed nim pojazd fiat Siena, który miał problemy z utrzymaniem toru jazdy.

Jadąc za ww. pojazdem zawiadomił Policję. Kiedy pojazd ten zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Królewieckiej w Gołdapi mężczyzna podszedł do fiata i wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu uniemożliwiając dalszą jazdę.

Natychmiast skierowany na miejsce patrol prewencji wylegitymował kierowcę Fiata którym okazał się nim być 45-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkoholu wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do wyjaśnienia sprawy noc spędził w areszcie a do sprawy zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły