Harcerskie działania w związku z akcją MEN Razem na święta

Drużyna „Klimatycznych” z gołdapskiej SP 1 stara się żyć aktywnie pomimo trudności związanych z pandemią. Kilku harcerzy podjęło działanie, zaproponowane przez drużynową, nazwane „Uśmiech na dłoni”.

 

Polega ono na wspomaganiu ludzi starszych i niepełnosprawnych na co dzień. Seniorzy cenią sobie pogawędki z młodymi, ja podziwiam odwagę harcerzy i ich rodziców, którzy wyciągają pomocną dłoń – oczywiście z zastosowaniem środków ostrożności z uwagi na panującego wirusa. Niepełnosprawni z kolei odpowiadają uśmiechem na wizję wspólnych zabaw, dzięki czemu odciążeni są ich prawni opiekunowie w tym gorącym przedświątecznym czasie.

„Klimatyczni” w połączeniu z rówieśnikami z klasy 6 d w ramach zadania „Zostań Pomocnikiem św. Mikołaja” przygotowali choinkowe (i nie tylko) ozdoby dla uczestników „Słonecznego Domu” w Gołdapi. Czteroosobowa delegacja wręczyła je 11 grudnia 2020 roku pracownikom z prośbą o przekazanie uczestnikom i ze świątecznymi życzeniami dla wszystkich. Wręczone upominki w załączeniu.

Ewa Jurkiewicz

Harcerskie działania w związku z akcją MEN Razem na święta:

– pomoc starszym i niepełnosprawnym ludziom jako działanie: „Uśmiech na dłoni”;

– obdarowanie uczestników „Słonecznego Domu” w Gołdapi własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi w ramach działania „I Ty zostań pomocnikiem św. Mikołaja”.


Aktualności

Powiązane artykuły