Werdykt jury II Gołdapskiego Biennale fotografii 2020

W konkursie wzięło udział 17 autorów z powiatu gołdapskiego, którzy na konkurs zgłosili 36 zestawów fotograficznych. Oceniane były zestawy od 2 do 6 fotografii pod wspólnym tytułem.

 

Jury w składzie: Agnieszka Mańkowska, Agnieszka Augustynowicz i Tadeusz Krzywicki przyznało następujące nagrody:

 

I miejsce (800 zł) – Ernest Furtan za zestaw pt. „Zapomniany tartak”;

II miejsce (600 zł_ – Maria Boboryk za zestaw pt. „Dzień za dniem”;

III miejsce (400 zł) – Aleksandra Król-Berut za zestaw pt. „Półmrok”.

Wyróżnienia: (po 100 zł) – Aleksandra Wińska za zestaw pt. „Moje miasto” i Małgorzata Kudosz za zestaw pt. „Twarze w mieście”.

Podobnie jak dwa lata temu jurorzy konkursu postanowili przyznać swoje autorskie wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych.

Agnieszka Mańkowska wyróżniła Małgorzatę Golubek za zestaw pt. „Czarne włosy”; Agnieszka Augustynowicz wyróżniła Remigiusza Golubka za zestaw pt. „Zbliżenia”; Tadeusz Krzywicki wyróżnił Macieja Mocarskiego za zestawy: „Pod drzewem” i „Suwalszczyzna”.

Nagrody rzeczowe jurorów zostaną wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w galerii K2.

Z powodu pandemii nie planujemy w tym miesiącu otwarcia wystawy pokonkursowej i uroczystego wręczenia nagród. Nagrody zostaną przelane na konta uczestników konkursu.

O terminie wystawy poinformujemy w ciągu najbliższych miesięcy.

Osoby nagrodzone w konkursie (lub ich rodzice i opiekunowie w wypadku osób niepełnoletnich) proszone są o kontakt z księgowością Domu Kultury w Gołdapi tel. 87 615 08 03 wew. 24.

Gołdap, 17 listopada 2020 r.

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły