Powiązane artykuły

74 komentarzy do “Link do transmisji i retransmisji z piątkowego posiedzenia Rady Powiatu

 1. A.

  Chwila prawdy dla p. przewodniczącej i p. starosty.

  1. Donat

   Tak. Nareszcie okaże się, że mają rację.

   1. CZEGO SIĘ BOICIE???

    CZEGO SIĘ BOICIE???
    PIS-owski wojewoda, przyznał rację PIS-owskiemu zarządowi powiatu używając wątpliwej jakości argumentów!
    CZEGO SIĘ BOICIE -WY wszyscy którzy głosowali przeciwko uchwale???
    Boicie się, że jeszcze nie wszystkie sądy i nie wszyscy sędziowie w Polsce są podlegli PIS-owi, bo jeszcze by się okazało, że sąd jest niezależny i będzie inne rozstrzygnięcie niż PIS-owskiego wojewody!
    A jeśli się NIE BOICIE to czemu nie daliście pod osąd opinii wojewody Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu? Przecież jeśli jest wszystko OK to byście wygrali sprawę i bylibyście „prawomocni”.
    Czy ja dobrze pamiętam, że radna Iwaniuk startowała z Koalicji Obywatelskiej? Wstyd!
    Psucie państwa trwa, również na takim szczeblu jak powiat!
    Żeby choć jeszcze PIS-owski zarząd potrafił wykorzystać dla celów powiatu gołdapskiego PIS-owski rząd, ale nawet tego nie potrafią.
    Przyzwoitości się nie spodziewam!

    1. Anonim

     Tak szpital oddać gminie.Ale co dalej?Starostwo się pozbędziecie szpitala ..A co z lekarzami.Cze wiecie jakie są stawki.Wiecie co się dzieje np. w Olecku.Ile lekarze chcą za miesiąc pracy?30tys.a może wiecęj.

     1. wyborca radnego

      Nie oni o tym nie wiedzą i o tym nie myślą. Ich interesuje tylko przejęcie powiatu w swoje ręce.

    2. Don Kichot z la Manchy

     UFF! Ile jadu i nienawiści, aż piana z ust się wylała przez to powtarzanie znienawidzonych słów: PIS-owski, PIS-owskiemu, PIS-owi, PIS-owskiego i jeszcze 2 razy, w jednym zdaniu PIS-owski. To rzeczywiście przyzwoity wpis! Osoba popełniająca ten „przyjazny, ciepły i merytoryczny opis, zapewne z tyłu głowy pamiętała, że chociażby Sławomir Neumann „gwarantował”, że wymiar sprawiedliwości będzie działał na korzyść PO. Ale tu nikt tych krzykaczy się nie boi. Od tego nienawistnego bicia piany nic nie przybędzie, a merytorycznych argumentów brak. Mam wrażenie, że gdyby ta osoba miała dostęp do broni gładkolufowej to, to jak za czasów PO-wskich strzelano by z niej z miłością do tych znienawidzonych „PIS-owców”.

     1. Anonim

      Wy wolicie okładać różańcami

     2. Ja

      Nie! My modlimy się z różańcem o wasze opamiętanie.

    3. wyborca radnego

     Proszę się uspokoić i zrobić głęboki oddech. Zarząd nie jest pisowski, ale owszem szanowna pani, jedna osoba jest z tego ugrupowania. Po raz kolejny przegina pani. Osoby głosujące przeciwko pani wnioskowi nie cierpią na schiozofrenię, a więc z oczywistych powodów głosowali przeciw zaskarżeniu rozstrzygnięcia Wojewody. Wojewoda choć z PIS-u wykazuje się konsekwencją bo tożsame stanowisko zajął w sprawie wotum wobec Wójt Barcian i Burmistrza Kętrzyna – tak przynajmniej mówiono na sesji. Jeżeli jest to prawda to dlaczego macie pretensję do Wojewody. To on jest przecież organem nadzoru nad samorządami. Chyba że prawo to wy bo tak się zachowujecie.

 2. A.

  oj gubi się p.przewodniczaca w zeznaniach – jest moment na przyzwoitość

 3. Antoni

  Obserwując dzisiejszą Sesję, postronny obserwator chyba musi zauwazyć, że w tej radzie trwa prawdopodobnie jakiś wyraźny konflikt (może i prywatny) pomiedzy przewodniczącą Rady a radną Walc. Bo wygląda to tak, że może przewodnicząca nawet kilkakrotnie powtarzać i tłumaczyć napastliwej radnej, że „debata jest uzasadnieniem” i , że z takiego porządku rzeczy korzysta też w swoim rozstrzygnięciu nadzorczym wojewoda , ale to radnej nie zadowala i wciąż i wciąć i wciąż zadaje ponownie to samo pytanie. Zaś sprawa jest prosta, wojewoda uznał, że w debacie, czyli uzasadnieniu do uchwały, brak jest podstaw do nieudzielenia wotum zaufania, gdyż ta debata ograniczona była do sprawy szpitala, a to – zdaniem wojewody – mówiąc kolokwialnie, za mało. Wojewoda otrzymał przecież materiały z tamtej Sesji, zapoznał się z protokołem, więc wie jak przebiegała debata (czyli uzasadnienie) i prawdopodobnie podjął decyzję w oparciu o tę wiedzę. Pani radnej nawet opinia prawnika, o którą sama poprosiła, nie zadowala. Pewnie dlatego, że nie jest zgodna z jej zawiłym poglądem.

  1. ufo

   Po prostu p. Walc jest z innego świata, może kosmitka ?

  2. Wioletta Tomaszewska-Walc

   Szanowny Panie Antoni…. lub raczej Szanowny Panie również na literę A.
   Przeczytałam Pański komentarz bardzo wnikliwie starając się w pełni zrozumieć co autor miał na myśli, żeby nie popełnić zasadniczego błędu „à la Pani Przewodnicząca”. Uważam, że z zadania wywiązałam się poprawnie i zrozumiałam głębię Pańskiego przekazu. Lecz pozwoli Pan, że z pańskim błyskotliwym wywodem się nie zgodzę.
   Po pierwsze: wspomniał pan, że debata była uzasadnieniem i wojewoda w debacie czyli uzasadnieniu nie znalazł podstaw do nieudzielenia zarządowi wotum zaufania. Jest to absolutne KŁAMSTWO, gdyż wojewoda w uzasadnieniu do rozstrzygnięcia nadzorczego stwierdził: „przedmiotowa uchwała nie zawiera uzasadnienia”, oraz „uzasadnieniem dla podjęcia zaskarżonej uchwały nie może być sam przebieg debaty”.
   Po drugie: napisał Pan, że wojewoda stwierdził, że debata była ograniczona do spraw szpitala i to jest za mało. Następne KŁAMSTWO. Wojewoda w żadnym miejscu uzasadnienia do rozstrzygnięcia nadzorczego nie wspomniał o szpitalu, a tym bardziej nie stwierdził, że debata była ograniczona tylko do spraw szpitala. Ponadto, w debacie nad raportem o stanie powiatu poruszano oprócz szpitala wiele innych tematów, co można sprawdzić odtwarzając sobie zapis sesji.
   Rozumiem, że taka była wasza linia obrony, ale poprzez wiele nieprawidłowości nie mogliście wymyślić niczego bardziej sensownego co mogłoby uwiarygodnić, że działacie w dobrej wierze. Podsumowując, absolutną bzdurą jest twierdzenie, że debata jest uzasadnieniem, co również potwierdza w swoim rozstrzygnięciu wojewoda. I zanim Panie A. znów będzie pan manipulował, to niech pan dobrze to przemyśli. I niech pan nie sugeruje żadnego personalnego konfliktu miedzy mną a panią Przewodniczącą, bo takowy nie istnieje.
   Wioletta Tomaszewska-Walc

   1. Ale jaja, ale jaja!

    Dość zajmowania się urojeniami pewnej pani!

   2. radny

    biznesmen z sukcesami i radna ze swoim światopoglądem i wszystko jasne. pozdro

    1. Julek

     Oj napsuje ta radna krwi, nieprawdaż Panie A.? A najgorsze, że ma rację.

     1. Anonim

      W 100 % racje.Pani Wioletto niech pani nie da się zmanipulować.

     2. Piotr

      A bylo tak dobrze,wszyscy przytakiwali,nikt się nie sprzeciwiał, a tu taka radna,jak to została podczas sesji nazwana ………,sielanka prysla.

 4. Marek

  czy do pani przewodniczącej to coś dociera? czy jest ona nastawiona tylko na nadawanie?

 5. A.

  Panie Wacławie – p. przewodnicząca wie kto ją posadził na stołek i kto jej dał całkiem dobrze płatny etat, więc nie liczę na zmiany.

 6. Halina

  Dlaczego pan Grenda zarzuca prawnikowi stronniczość? Jeśli są jakieś zastrzeżenia do jego opinii prawniczych to chyba jest jakaś droga prawna do wyjaśnienia tego co się mu zarzuca. A publiczne na Sesji zarzucanie panu Nodze, że „stoi po jednej stronie” jest zachowaniem co najmniej chamskim, zwłaszcza, że pracownik Starosty nie może się podczas Sesji przed radnym bronić. Pan Grenda ma jak zwykle niewyparzony język i ktoś powinien mu to wyraźnie powiedzieć.

 7. Agata

  Ojojojojojooooj! Pani Senda pokazała dziś jak bardzo rozumie nad czym się na Sesji głosuje. Taka radna to kompletne nieporozumienie. Wstyd.

 8. Mieczysław

  Panie Grenda chciałbym przypomnieć, że to Pana grupa radnych i Luto który chciał wprowadzić swoich ludzi na stanowiska w Starostwie rozpoczęliście ten konflikt. Przypomnijcie sobie kto miał wejść na Staroste, skarbnika, na przewodniczącego rady i inne stanowiska, jakie ustalaliście stawki maksymalne dla tych osób dzień wcześniej, ja pamiętam. Pamiętam też jak jedna osoba nawet zwolniła się z pracy bo miała obiecane stanowisko tak się układaliście. Przegraliście i strzeliliście focha, nie zgłaszaliście się do komisji, robiliście wszystko by utrudnić współpracę i dalej to robicie. To jest Wasz konflikt a szpilą tego jest Luto który dążył do władzy wg mnie i chce przejąć ciągle Starostwo. A teraz robicie z siebie pokrzywdzonych i wszyscy wam robią pod górkę i nie współpracują z wami. Wszyscy przeciw nawet prawnik no czysta komedia. A gdzie wasza do tej pory była współpraca? To co wyprawiacie to co najmniej kpina, za robotę się brać.

  1. Anonim

   Oj pani skarbnik nic nie wychodzi….ups

   1. Do anonima

    A co do tego ma Pani Skarbnik? …UPS

  2. Anonim

   Gdzie Luto to konflikty.

   1. Anonim

    A może Pani Falińska….

  3. wyborca radnego

   Panie Grenda, nie wiem czy jest pan osobą wierzącą, jeżeli tak to grzeszy pan obrażając innych. Często przywołuje pan swoje wieloletnie doświadczenie radnego, czy według pana rota ślubowania którą pan składał upoważnia do obrażania kobiet w tym w szczególności panią Monikę, panią Sekretarz i panią Przewodniczącą.

 9. Don Kichot z la Manchy

  Radny Wacław Grenda twierdzi, że sprawiedliwie będzie gdy Starosta zagłosuje za zasadnością skargi i jeszcze napisze uzasadnienie, że działalność jej i zarządu była nieprawidłowa. Poszedł w swoich urojeniach jeszcze dalej, że „jeżeli nie będzie zgody (w domyśle dymisji) to nie będzie współpracy.”

  1. wyborca radnego

   Radny Grenda z uwagi na swoje wieloletnie doświadczenie wierzył, że Zarząd Powiatu zagłosuje przeciwko sobie w imię dobrej współpracy. No jaja jak berety. To nadaje się do kabaretu. Panie radny tak trzymać. Jest pan wielki.

 10. KTOŚ

  Pani Przewodnicząca szybko poznała się na gierkach burmistrza, układzikach i posadach.Odeszła z tej drużyny, aby swoim nazwiskiem nie firmować poczynań burmistrza. Ten w zamian za taki ruch i brak poparcia na pana Mariana P na starostę w ostatnich wyborach zrobił wiele aby zdyskredytować osobę pani Przewodniczącej Rady Powiatu.Gołdapianie! Widzimy jak pracuje drużyna burmistrza w gminie i powiecie , kto w tej drużynie jest.Nie czas na waśnie. czas na ratowanie szpitala. Pomysł pana Tobolskiego może w końcu zadziała, zjednoczy pewne środowiska, wymieni niektórych u władzy.Aby tak się stało, czekamy na Pana Marka Mirosa w Radzie Miasta i powoli się „posprząta” w naszym gołdapskim grajdołku.

  1. Anonim

   Szpital …Trzeba zajrzeć do papierów, bilansu itp..i wtedy można dużo powiedzieć.

  2. ZDROWY COWIDOWY

   KTOŚ DZIĘKI ZA TAKIE WSPANIAŁE POMYSŁY, KTOŚ KTO PRZEZ 20-LAT POMÓGŁ DOPROWADZIC SZPITAL DO STANU NA DZIS, TERAZ MA ZŁOTY SRODEK WG CIEBIE, APELUJĘ O ROZSADEK.

  3. Anonim

   A jakim to nazwiskiem? Firmować?Matko koniec świata.

 11. Anonim

  Wszystko prawda, poza przewodniczącą

 12. KTOŚ

  Pisząc swój pierwszy komentarz specjalnie wywołałem do tablicy panią Przewodniczącą, aby pokazać Gołdapianom jak szybko działają trolle . Przepraszam za to, ale musiałem tego dokonać,aby Panią oczyścić z tych ataków ze strony pana Grendy.To co dzisiaj miało miejsce na Sesji i zaraz po Sesji (słyszały osoby będące na sali) świadczy tylko kim jest pan Grenda i kogo reprezentuje.Nie dość że krytykował, wręcz ubliżał i dyskredytował wiele osób podczas Sesji to po zakończeniu Sesji dyskusja się przedłużyła. Panie Grenda aby nie obrażać pana, który tylko krytykuje i obraża i NIC nie zrobił dla Gołdapian nie napiszę o tym na forum co miało miejsce po zakończeniu Sesji.Wstyd. Okrzyk radnego Piotra W także świadczy o nim samym.To jest ten grajdołek,który czeka na porządki.

  1. wyborca radnego

   Panie radny Grenda proszę nie pleść bzdur na temat współpracy bo to jest ściema. Panu i burmistrzowi zależy tylko na przejęciu pełni władzy w powiecie. Proszę zatem korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia przedstawić na najbliższej sesji plan uzdrowienia szpitala, może być na trzech stronach maszynopisu. Proszę ten plan uzgodnić ze swoim guru Proszę tylko nie zatrzymać się na twierdzeniu o potrzebie sprzedaży udziałów w GoldMedice. Powiat sprzeda te udziały gminie, ale panie radny to nie rozwiąże problemu. Plan nie może polegać jedynie na sprzedaży udziałów. Proszę też nie odgrzewać kotletów typu rozmowy z dyr. Zakrzewskim. Proszę przedstawić plan tu i teraz. Pański wyborca.

   1. Anonim

    Tak to,że będzie miała gmina udziały to nic. 10 lat zabawa.Teraz zagrywki byłem, rozmawiałem.Wszystko robione od du….strony.Widać każdy tylko chce zaistnieć.Plucie sobie w ,, oczy”.Dorośli ludzie a dzieci mają lepsze pomysły i nie mają w sobie tyle nienawiści co dorośli.Tam gdzie rządzi nienawiść i tylko wytykanie – nic dobrego nie będzie.

    1. Juliusz z Rożyńska

     O nie. Nie każdy „tylko chce zaistnieć”. Znów czekałem na rozsądny, pełen pomysłów, głos panów Szablaka i Wójtowicza, a tu – nic. Ani słowa. Panowie, …nie wiem, odezwijcie się, choćby po to żeby… nie wiem…. wody donieśli, albo coś. Wyborcy chcą usłyszeć wasz głos. Przecież was wybrali. Tu nie chodziło tylko o wasze diety. Macie pracować.

     1. Ale jaja, ale jaja!

      Juliusz, chcesz zabawy w kisielu jak prowadzi to tzw opozycja ku uciesze gawiedzi. Stare przysłowie mówi: mowa jest srebrem a milczenie złotem. A ty chcesz wsadzić kij w mrowisko, aby uruchomić gó.no w wiatraku. Pytam po co! Panowie są zbyt poważni i nie chcą wystąpić w tym cyrku.

  2. ;)

   Po zakończeniu sesji radny Piotr Wasilewski krzyknął „niech żyje Polska ludowa” i rozłączył się. Uważam, że wszyscy mieszkańcy-wyborcy powinni znać ten fakt. potwierdziłem to u kilku radnych z obu opcji i wszyscy są zniesmaczeni i zażenowani.
   Panie Piotrze – pycha kroczy przed upadkiem. Znajomość z panem i pana wodzem obecnym pseudoburmistrzem na zawsze będzie dla mnie powodem do wstydu.

   1. wyborca radnego

    Koń by się uśmiał. Wojewoda z namaszczenia PIS-u stwierdził nieważność uchwały, a radni Grenda, Tomazewska -Walc i w/w rady Piotr z uporem godnym podziwu twierdzą że to jakaś machlojka. Ni jak nie rozumieją treści orzeczenia, które nie jest po ich myśli.

    1. xyz

     Jak widać po wynikach głosowania, 7 nie rozumie. Zaskakująca postawa (jak dla mnie) to głos oddany przez radnego Dominika. Kiedy ten pan znowu zmienił swoje „ustawienie” zgodne z kierunkiem wiatru…. Kiedyś deklarował, że sprawy szpitala gołdapskiego będzie pilnował i poświęcał się ten inicjatywie. Teraz składa rezygnację z pracach w komisjach, a ostatnio wypina cztery litery w stronę Starostwa. Wstyd Panie Radny….. miało być inaczej…

     1. dawny obserwator

      Pan radny teraz je z miseczki Burmistrza. Z michy jedzą gwiazdy.

   2. polski

    Uczeń i jego mistrz. Wołają o Polskę Ludowæ? Panie łaskawco , mistrzu- burmistrzu, pan odetnie się od tych słów publicznie, czy to również pana poglądy i idee?

   3. Anonim

    Ty chłopczyku już dawno straciłeś moralne prawo do głoszenia takich haseł, ponieważ twoja własna karierka budowała się dokładnie tak samo, jak twoich przeciwników- na układzikach, politykierstwie, knowaniach, kłamstewkach. Trzeba było trochę dłużej być nieuwikłanym młodym gniewnym, idealistą, może wtedy miałbyś jeszcze prawo do „rzucenia kamieniem”, ale niestety jesteś taki sam, tylko po drugiej stronie, która teraz na szczęście dostaje w d..ę. Zawsze mnie dziwiło- jak taki młody człowiek może być tak zakłamany i wyrachowany, ale to świadczy tylko o tym, że ty nigdy nie byłeś idealistą. Twoim celem nie było dążenie do zmiany na lepsze, tylko do zmiany na wygodne, dochodowe i prestiżowe dla ciebie, więc teraz to w twoim kierunku można krzyczeć o moralności rodem z Polski ludowej.

    1. Polska Ludowa

     Piotrze!
     Czyżby frustracja z powodu, że nie zostałeś wicestarostą Ciołka ( z namaszczenia Luto)? A tak było blisko. Świeża sprawa, więc boli.

     1. wyborca radnego

      A co na to pan Grenda. Przez całą poprzednią kadencję oskarżał pana Andrzeja Ciołka o kradzież służbowej Skody i nie tylko. Niby jak miałby zagłosować. On nie choruje na schiozofrenię musiałby glosować przeciw.

    2. wyborca radnego

     Przecież ich myślenie i sposób działania to metody PIS-u. Kupę lat przeżyłem w PRL-u, a metody PIS-u nie są lepsze.

 13. Mojelepsze

  Może nie tak szybko się poznała, prędzej zobaczyła skąd wieją dobre wiatry. I korzystne dla niej. Ale akurat jest po właściwej stronie.

  1. Anonim

   Tam gdzie lepiej i wygodniej.

   1. Paweł

    Może wygodniej i bezpieczniej. Ale czasem mało stabilnie.

 14. Piotr

  Beczka wstydu, faktycznie. Szczególnie wobec wszystkich innych opisanych faktów. Zawsze można zapomnieć i się wyprowadzić, a nie wspominać z skoro aż tak boli. Komuna dawno przeżarła powiat. „Głosować za czy przeciw proszę o informację”. Brawo! „Ta uchwała jest niekompletna”. Jest kompletna. Trzeba było znów się nie zjawić z powodów służbowych. Ważnych. Komentujący zapomnieli, jako strony tego konfliktu, o meritum. Nic z resztą dziwnego, tu wchodzi i komentuje tylko to kółko wzajemnej antyadoracji i wszechobecnej ejakulacji poglądów.

 15. Anonim

  Piotruś, dobrze, że ty sam siebie rozumiesz, bo dla pozostałych ten bełkot jest tylko bełkotem. „Pójdź dziecko, ja cię uczyć każę”- nigdy nie jest za późno

 16. Wujek Dobra Rada

  Piotrze:

  Piłeś – nie pisz.
  Wąchałeś – nie pisz.
  Nie potrafisz wyrazić się na trzeźwo – nie pisz.
  Walnąłeś publicznie bąka – wstydź się.
  A tak w ogóle, zauważyłeś że twój pryncypał jest na równi pochyłej w dół? Czyść dokumenty bo rozliczenie także obejmie ciebie.

 17. Myślałem że to fejk, jednak nie.

  Kandydat na vice starostę z ramienia Tomasza Rafała Luto w ostatnich układankach krzyczy do innych Radnych „niech żyje Polska ludowa” – Radny Powiatu Piotr Wasilewski.
  Nawet nie trzeba tego komentować.

  1. wyborca radnego

   To nie fejk tylko polityka w lokalnym wydaniu. Mamy darmowy kabaret.

 18. Andrzej

  Ostatnie burzliwe czasy obu samorządów pokazują na jakie „mielizny intelektualne ” skazani są mieszkańcy powiatu i gminy , prawdopodobnie jeszcze przez 3 najbliższe lata. Ale niekoniecznie.
  W 2014 r poznałem młodego Wasilewskiego i zobaczyłem w nim młodego ideowca, dla którego dobro wspólne jest najważniejsze. Czar prysł już po krótkim czasie ,kiedy powiedział mi, że Tomek jemu i wielu innym obiecał poważne stołki .Wasilewski faktycznie otrzymał synekurę ,stanowisko Prezesa Gminnej Fundacji. Kilku innych radnych z najbliższego otoczenia Luto szybko opuściło swojego przywódcę ( Miszkiel, Murzyn, Falińska, Kondraciuk ) a ,”król ” Luto zaczął już swoje układanki w Starostwie z Marianem P w roli głównej. Nic z tego nie wyszło to teraz próbuje z (słowo usunięte przez redakcję) Dzienisem czy Wasilewskim. Dwie ostatnie sesje Rady Miejskiej obnażyły poziom Burmistrza , który do nomenklatury języka debaty politycznej wprowadził swój, nowy język zniesławiający oponentów i całą serią jak, z karabinu wypalił do mnie cyt. pieniacz, konfident, kłamca, oszust, złodziej i pedofil. Teraz Wasilewski kieruje swoje zniewagi do oponentów jako PRL. Z pewnością Pan Wasilewski posiada ciekawe doświadczenia z tamtych czasów i wie co mówi, może nawet zakładał Solidarność i walczył z tamtym chorym systemem.? To wy mielicie 6 lat na naprawę lokalnych nieprawidłowości w życiu publicznym
  ale gołym okiem widać jakie z was miernoty. Dla was liczą się tylko stołki , kasa i przywileje.
  Dlaczego nie chodziliście na sesje żeby działać na rzecz szpitala, dlaczego pobieracie nienależne diety za nieobecności.?
  Mam nadzieję ,że wiatr lokalnej rewolucji wymiecie was z przestrzeni publicznej na zawsze. Tacy
  samorządowcy jak Luto, Dzienis Podziewski, Wasilewski, Hołdyński i kilku innych zostaniecie sprawiedliwie ocenieni przez społeczeństwo. Moją negatywną ocenę już macie. Zaczęło się wsteczne odliczanie.
  Andrzej Tobolski

  1. Anonim

   Słaby JESTEŚ Panie Tobolski.Nie widzę w Tobie nic normalnego…zeby oceniać innych najpierw zrób sobie rachunek sumienia.

  2. dawny obserwator

   Po raz pierwszy zgadzam się z komentarzem radnego Tobolskiego. Nie rozumiem dlaczego radni miejscy boją się Burmistrza i są mu w całości posłuszni. Powód również jedzą z miseczki Burmistrza. Chore czasy i nie z powodu COVIDU.

 19. Społecznik, radny, przedsiębiorca

  Zaczyna powiewać. I ten wiatr historii nabiera siły. Już niedługo zwieje PIS i jednym mniejszym podmuchem też pociągnie z sobą ekipę Tomasza Luto. Zarówno po PISie, jak i po Lutym, jego radnych i całym lokalnym „układem trzymającym władzę” zostaną tyko „zgliszcza”, ogromne długi, podzielone i czasami zdruzgotane moralnie społeczeństwo w tym społeczeństwo gołdapskie. Może ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, może nie, ale ludzie z kręgu tego „układu” powinni zostać na lata odsunięci na margines życia publicznego. Zbliża się też czas, gdy poważni ludzie w tym naszym mieście, ludzie, którym sprawy gołdapskie prawdziwie leżą na sercu powinni równie poważnie rozważyć, kto może być najbardziej odpowiednim kandydatem na przyszłego burmistrza Gołdapi. Na bazie doświadczenia sposobu prowadzenia (rozwalania) gołdapskich spraw przez radnych i wszystkich ludzi Lutego, mając obok w odniesieniu, doświadczenia w prowadzeniu rozwoju miasta przez wiele lat w ramach duetu Miros -Słoma ( o Podziewskim zapomnijmy, na własne życzenie jest częścią historii Tomasza Luto) podejmijmy wielką gołdapska rozmowę, dialog i konsultacje i wskażmy trafnie kogoś z nas, cywila(wybaczcie), kobietę lub mężczyznę z dorobkiem, ale własnym, społecznym lub gospodarczym, wyksztalceniem ale przyzwoitym, a nie bzdurnym, osobę odważną, samodzielną i komunikatywną i mocno osadzonym w realiach miasta i gminy. Marzy się osoba z kontaktami na zewnątrz, ekspansywna w tym, co dla gołdapian ważne, z wizją rozwoju nie na 2-3 lata, a na 10-20 lat. Taka osoba nade wszystko powinna ludzi łączyć i z szacunkiem korzystać z doświadczeń i wsparcia wszystkich tych, którzy wcześniej to miasto rozwijali. Chyba już pora…

  1. Anonim

   Masz na myśli kogoś konkretnego?

   1. J

    Być może autor ma kogoś na myśli, ale na co liczysz Anonimie? Że padnie tu nazwisko, które , to pewne, zostanie natychmiast oplute przez kilku podpisujących się różnie zwolenników obecnej pseudowładzy? Tak, należy myśleć o nowym kandydacie na burmistrza. Tak, dobrze by było gdyby to był człowiek z cechami i możliwościami jakie podaje wyżej „Społecznik, radny, przedsiębiorca”. Tak, taki człowiek, gdyby dobrze poszukać, znajdzie się i w Gołdapi. Tak, należy korzystać i czerpać z dobrych wzorców , także z przeszłości. Podkreślam – z dobrych. Ale trzeba do tego tematu naprawdę mądrze podejść, bo obecny układ „gołdapsko – jabłoński” zrobi wszystko żeby już na początku taką osobę zdyskredytować, zniszczyć i pokazać społeczności w negatywnym świetle. Więc trzeba szukać i pracować ale ostrożnie i naprawdę umiejętnie. Ludzie do takiej pracy też się znajdą. Jeśli szukać szerzej a nie tylko na pierwszej linii dzisiejszych tzw. stronnictw politycznych Gołdapi.

    1. chętny

     prawdziwa cnota krytyki się nie boi. mówi wam to coś ? głębokie.

     1. Gamma

      Ale przykro kiedy ktoś ukryty za jakimś pseudonimem sączy jad i rujnuje głupotami opinię porządnemu człowiekowi . Bo głupi , a tych nie brakuje, uwierzy.

    2. emigrant gołdapski

     Święte słowa Panowie , czas najwyższy.

   2. ty anonim

    no w mordę każdego a nie mirosa !!!!

  2. Ale jaja, ale jaja!

   Społeczniku, radny, przedsiębiorco, czy masz na myśli tych od cudnych pomysłów robiących na drutach sweterki dla drzew w parku, blokowanie budowy dróg? Widzę świetlaną przyszłość Gołdapi!

  3. Kamila

   Podobno AT-radny elekt chce. I wieść niesie że obecnie najważniejsza kobieta w Powiecie.

   1. Anonim

    Koniec świata.

 20. Karol May

  Proszę tu sobie nie używać i urządzać kpin!
  Może zanim zaczniecie krytykować to najpierw przeczytajcie pracę doktorską Tomasza L. i zacznijcie przepraszać,
  – Yyyyy, jak Ci to powiedzieć – nie ma takiej.
  – Jak to nie ma, nie napisał? Tyle lat się tym chwali i nie ma? Nic?
  – Za to jest Informator Gołdapski, poczytaj, jest tam nawet wstępniak podpisany jego nazwiskiem!
  – Ale to też nie on, on by nie potrafił ułożyć 2 zdań poprawnych stylistycznie a jeszcze bez błędów to całkiem,
  – No to może pracę magisterską?
  – Hm, jak by ci to powiedzieć… może najprościej będzie Ctrl+C i Ctrl+V
  – Dobra, nie pytam dalej
  Odwraca się od komputera, wzdycha głęboko. Obwąchuje ręce, lubi to. Uważa, że jest EKO bo nie myje rąk. Poza tym wodę oszczędzał i i nie lubił jej marnować. Wszak jego kolega oborowy nie raz i nie dwa wygłaszał pogadanki o tym jak brakuje wody albo kasy. Więc wstaje i myśli, że to nie ma sensu marnować wody za każdym razem po wizycie w toalecie. Wszystkim tłumaczy, że to dla planety, matki Ziemi.
  Wstaje, poprawia okulary, krzyczy „niech żyje Polska ludowa” i zaciąga się Jing Jangiem. W głowie ma tylko jedno: co by tu jeszcze spieprzyć?!