Dzień Kundelka w Przedszkolu SP3

W październiku grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki obchodziły niezwykłe dziecięce święto… prawie tak ważne jak Dzień Pluszowego Misia…

Z okazji Dnia Kundelka wychowawczynie maluchów przygotowały im pełne wrażeń zajęcia. Dotyczyły one oczywiście tematu wszystkich piesków. Dzieci zapoznały się z różnymi odmianami tych czworonogów, opisywały ich budowę anatomiczną i sposób zachowania, ale też uczyły się o pielęgnacji domowych pupili.

Poruszony został też temat bezdomności zwierząt, a maluchy chętnie wypowiadały się o sposobach pomocy kundelkom ze schronisk.

Dzieci otrzymały różnorodne zadania do wykonania: ćwiczyły motorykę rączek, rysując szlaczki, dopasowywały kształty psów na podstawie ich cieni, a następnie wykonały prace plastyczne związane z tematem zajęć. Przedszkolaki tworzyły psie kukiełki oraz maski i wyklejały podobizny kundelków imitacją futerka. Na koniec maluchy uczyły się piosenek związanych z Dniem Kundelka, a śpiewom i tańcom nie było końca.

W taki dzień jak ten wychowawcy uczą dzieci nie tylko okazywania dobroci i miłości wobec zwierząt. Uczą przede wszystkim odpowiedzialnego zachowania wobec nich. Pamiętajmy – zwierzęta nie są przedmiotami – żyją i czują. Zadbajmy o nie – szczególnie o te bezpańskie i szczególnie teraz, bo bez naszej pomocy same sobie nie poradzą.

Beata Galińska


Aktualności

Powiązane artykuły