W sali widowiskowej kolejny koncert z gołdapskim akcentem

Już 10 października (w sobotę) w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi będzie miał miejsce kolejny koncert z gołdapskim akcentem. Wystąpi zespół „Aterra” oraz wywodząca się z Gołdapi grupa „Manipulation”. Początek – 19:00.

 

„Aterra” to metalowy zespół pochodzący z Ostrołęki, a działający w Warszawie. W skład grupy wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler, wokal), Twardy (perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo, o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów (m.in. z: „Hate”, „Acid Drinkers”, „Materia”, „Illusion”, „Quo vadis”, „Lady Punk”, „Lao Che, „Corruption”, „The Sixpounder”, „Cochise”, SIQ, „Włochaty”) oraz to, że byli polskim supportem „Arch Enemy”, „Pro-Pain” i legendy amerykańskiego hardcore’u – M.O.D. Grupa właśnie nagrała drugą płytę pt. „Utopia” i materiał z niej na pewno zagra na gołdapskiej scenie!

Niekwestionowanym gwoździem programu będzie „Manipulation” – zespół deathmetalowy z Gołdapi, który powstał w 2001 roku. 11 września tego roku miała miejsce premiera nowego minialbumu grupy zatytułowanego „Empire State Of Madness”, z którego utwory – między innymi – zespół zaprezentuje na żywo w Gołdapi. „Manipulation” przez te wszystkie lata wygrywał sporo tematycznych festiwali muzycznych, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Pojawiał się na łamach czasopism takich jak brytyjski „Terrorizer”, czy polski „Musick Magazine”. Dystrybucją cyfrową ich albumów zajmuje się Orchard Music i Plastic Head Production – najwięksi na świecie dystrybutorzy muzyki online, mający w swoich katalogach takie zespoły jak U2 czy „Depeche Mode”.

 

Powiązane artykuły