Uczniowie SP5 rozpoczynają przygodę z CMI

Na początku października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich rozpoczęli cykl, długo wyczekiwanych przez nich, zajęć informatycznych  w ramach projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020).

 

 

Dwie grupy, klasy V-VI oraz VII-VIII, rozpoczęły swoją informatyczną przygodę od schematów blokowych algorytmów, schematu używanego przez programistów na całym świecie.   W najbliższym czasie zajmiemy się programowaniem w języku C++, języku, który został stworzony w latach 80 XX wieku i jest do tej pory używany w programowaniu oprogramowania i świetnie nadaje się do nauki od podstaw.

Projekt CMI daje nauczycielowi prowadzącemu wsparcie dydaktyczne i merytoryczne, które zostanie wykorzystane na zajęciach. Szkoła SP5 w projekcie podlega pod Politechnikę Gdańską, skąd czerpać będziemy wiedzę i korzystać z doświadczenia uczelni. W drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021, dzięki udziale w projekcie, uczniowie będą mieli możliwość programować roboty, w które zostanie zaopatrzona nasza szkoła.

Dzięki CMI, uczniowie mają wielką szansę odnaleźć się w środowisku programistycznym. Zajęcia będą prowadzone dla wszystkich uczniów mniej i bardziej zdolnych. Grant cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Po pierwszych zajęciach uczniowie opuścili szkołę z wielkimi planami na przyszłość.

Zajęcia dają szansę pogłębiania swoich zainteresowań, umiejętności i wiedzy programistycznej wszystkim uczniom zarówno tym, którzy są na wysokim poziomie informatyczny, jak i tym, którzy chcieliby dopiero rozpocząć przygodę z programowaniem.

Mariusz Strecha – nauczyciel prowadzący


Aktualności

Powiązane artykuły