Rezerwat przyrody i nie tylko…

Uczniowie klasy 2 a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, odwiedzili gospodarstwo rolne w Suczkach oraz jego przepiękne okolice. Zaczęliśmy od wykopek.

 

Dzieci z wielką frajdą i zapałem zbierały świeżo wykopane ziemniaki, które zabrały potem do domu. Następnie zwiedziliśmy teren gospodarstwa. Dowiedzieliśmy się wiele o hodowli zwierząt, o uprawach oraz o maszynach, które używane są w pracach na polu i przy zwierzętach.

Dotarliśmy również do rezerwatu przyrody Tatarska Góra. Jest to niepowtarzalne miejsce z jeziorem na szczycie góry, na wysokości 295 m n.p.m., porośnięte w większości zaroślami, po których można chodzić i na których rośnie ogromna ilość żurawiny.

Dzieciom bardzo spodobało się zbieranie żurawiny, którą chętnie jadły. Spośród chronionych zwierząt występują tu: bóbr europejski, wydra, traszka grzebieniasta, kumak nizinny.

Z gadów i płazów chronionych w Polsce występują m.in. jaszczurka żyworodna, padalec, żmija, ropucha szara, rzekotka drzewna, żaba moczarowa, trawna i wodna, a także rzadkie gatunki roślinności bagiennej.

Naszą wycieczkę, pełną wrażeń i niezapomnianych chwil na łonie cudownej natury, uwieńczyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

Cudowne miejsce, wspaniali ludzie – dzieci były zachwycone.

Wychowawczyni Małgorzata Werra

 


Aktualności

Powiązane artykuły