Radość sadzenia drzew

Radość towarzyszyła tym wszystkim, którzy w sobotnie popołudnie (24 października) zebrali się na terenie sportowo-rekreacyjnym na Osiedlu I, by wspólnie posadzić drzewa w ramach akcji „450 drzew na 450 lat Gołdapi”.

 

 

Zachowując dystans fizyczny dzieci, dorośli i seniorzy – mieszkańcy Osiedla I (i nie tylko), posadzili prawie 80 drzew, w tym 57 dębów i 21 grabów. Dęby o wysokości od 1,0 m do 1,5 m otrzymaliśmy w ramach akcji „450 drzew na 450 lat Gołdapi”. Graby o wysokości od 2,0 m do 3,0 m zostały przekazane przez Fundację Zielono Mi, która wkrótce dodatkowo nasadzi krzewy niskopienne.

Oprócz sadzenia drzew dzieci stworzyły rysunki na asfalcie przedstawiające drzewa, ptaki i domy.

Akcja udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców i lokalnych partnerów, dzięki obecności wielu osób (często całych rodzin), współpracy, a jednocześnie przestrzeganiu zasad związanych z pandemią.  Uczestnicy zachowali dystans fizyczny, ale na pewno skrócili dystans społeczny.

Warto przypomnieć, iż teren sportowo – rekreacyjny powstał dzięki grupie inicjatywnej, która złożyła wniosek do budżetu obywatelskiego w 2019 roku. Projekt zajął pierwsze miejsce i otrzymał dofinansowanie w kwocie 100 500,00 zł z budżetu Gminy Gołdap.

Dziękujemy:

Mieszkańcom zaangażowanym w akcję sadzenia drzew; Nadleśnictwu Gołdap; Urzędowi Miejskiemu w Gołdapi; Rafałowi Łanczkowskiemu – Prezesowi „Fundacji Zielono Mi” i jego współpracownikom;   Zbigniewowi Mieruńskiemu – przedstawicielowi grupy obywatelskiej „Gołdap – dobro wspólne”.

Koordynatorka akcji – Wioletta Anuszkiewicz

Powiązane artykuły