Pasowanie uczniów klasy I oraz przedszkolaków w Lisach

„Wczoraj przedszkole opuściliśmy, dziś w szkolne progi wkroczyliśmy…” Pasowanie na ucznia lub przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu młodego człowieka dopiero zaczynającego swoją szkolną ścieżkę, ale także w życiu całej szkolnej społeczności.

 

To w szkole wszystko się zaczyna pod czujnym okiem nauczyciela-wychowawcy; poznawanie świata, rozróżnianie dobra i prawdy, koleżeństwo, przyjaźń a nawet młodzieńcza miłość… To nauczyciel jest mistrzem, rzeźbiarzem młodzieńczej duszy, kreatorem wartości i przewodnikiem w rozwoju talentów.

15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I oraz przedszkolaków, której przewodniczył pan dyrektor Bogdan Chomyn. Nasi uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń – pani Aliny Chomyn i pani Doroty Kurcewicz, przygotowali część artystyczną. Ze względu na sytuację związaną z wprowadzeniem w całym kraju obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się COVID-19, najmłodszym uczniom naszej szkoły towarzyszyli w czasie pasowania wyłącznie rodzice oraz koledzy z klasy II i III.

W uroczystości wzięli także udział uczniowie, którzy na co dzień uczą się w systemie domowym. Ich obecność tego szczególnego dnia sprawiła nam ogromną radość.

W czasie uroczystości pan dyrektor wręczył także nagrody nauczycielom naszej szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej, za promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości oraz za realizowaną w codziennej pracy  misję przewodników powierzonych im uczniów w długiej, trudnej drodze do ich osobistej i społecznej dojrzałości, a także złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Monika Pilcher


Aktualności

Powiązane artykuły