Jedno jest pewne – bardzo wzrasta świadomość ekologiczna gołdapian

Ponad 30 pudeł zapełnia się bateriami w gołdapskich instytucjach, szkołach, przedszkolach, sklepach, szpitalach urzędach, gospodarstwach domowych.

Fajnie je widzieć. Czasem są oznaczone jedną wielką literą z hasła głównego ZIELONE DNI W GOŁDAPI 2020, lub napisem „Recykling daje owoce w Gołdapi 2020”.

Otrzymałam też informację, że są również zwykłe, kartonowe pojemniki oklejone przez kreatywnych koordynatorów ekozespołów. Wielu decyduje się na wywóz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio do Elektrośmieciuszka przy SP nr 2 w Gołdapi lub do innych miejsc składowania takich odpadów np. w Kośmidrach.

Jedno jest pewne – bardzo wzrasta świadomość ekologiczna gołdapian, robimy cudowny prezent naszej planecie, naszemu miastu i oczywiście każdy z nas robi go sobie.
W ramach tegorocznej akcji pierwsza tura elektrogratów i baterii już odjechała do recyklingu.

Brawo gołdapianie.

Przypominam
Akcja”Recykling Daje Owoce” organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. – https://erp-recycling.org/pl-pl/ – firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji „Recykling Daje Owoce” jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu. Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOK-i – czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!

Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu.

Pamiętajcie,”elektrogratowa i bateriowa” akcja trwa u nas przez cały rok, ale tylko w październiku otrzymacie za swoje działania owocową niespodziankę, bo przecież w SP 2 w Gołdapi Recykling daje owoce:)

Integrujcie się, zbierajcie…

Sprawcie, aby Wasz pracowity ekozespół pięknie działał w gołdapskiej ekodrużynie…

Zapraszamy.

Lokalna koordynatorka akcji „Recykling daje owoce w Gołdapi” – Alina Oleszczuk

Powiązane artykuły