Jak przygotować samochód do zimy? Gumowe dywaniki samochodowe i mata do bagażnika przychodzą z pomocą!

dywaniki_samochodowe_carstyle

Z pewnością znasz ten zimowy scenariusz, kiedy to wchodząc do samochodu, poświęcasz kilkanaście sekund na otrzepanie obuwia, zanim rozpoczniesz podróż. Może nie zajmuje to dużo czasu, ale z pewnością zaburza rytm, szczególnie kiedy spóźnienie daje o sobie znać. Czasami nawet zapominasz o tym zabiegu i cały śnieg, a właściwie błoto, które z niego zostało, wkleja się w welurowe dywaniki. Jak możesz to zmienić i przygotować odpowiednio samochód na zimowe miesiące?

Zimowy czas – ciężki czas dla samochodu

Zima to naprawdę trudny czas, nie tylko dla kierowców, ale również dla pojazdów. Mniejszym problemem jest śnieżnobiały puch, który rozpuszcza się w sekundę i tylko moczy dywaniki. Sytuacja wygląda o wiele gorzej, kiedy na dworze, jedyne co leży na chodnikach, to błoto. Wtedy brud jest bezlitosny. Cierpi przez niego nie tylko wnętrze samochodu, ale również karoseria. Jak zapobiec niszczeniu samochodu przez zimową aurę?

Jakie zabiegi wykonać na zimę?

Przede wszystkim należy wykonać kilka niezbędnych zabiegów, które trwale ochronią pojazd przez nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz dokładnego umycia samochodu, istotne jest zaaplikowanie dobrej jakości wosku, który ochroni lakier przed mrozem, śniegiem i deszczem. Ponadto wosk lub quick detailer odświeżający karoserię, posiadają powłokę hydrofobową, która odpycha cząsteczki wody od powierzchni samochodu. Dzięki temu deszcze i śniegi nie są jej straszne.

Środek o podobnych właściwościach może sprawdzić się również na tapicerce auta. Jak wiadomo zimą zakładamy więcej warstw odzieży, która może farbować tkaninę. Kurtka po deszczu skutecznie zawilgoci tapicerkę, dlatego taki środek o właściwościach hydrofobowych do tego elementu samochodu, sprawdzi się idealnie na zimę. A jeśli już chodzi o wnętrze auta – zadbaj o nie kompleksowo przy pomocy dywaników gumowych!

Dywaniki welurowe vs. dywaniki gumowe

Z pewnością nie raz miałeś do czynienia z dywanikami samochodowymi. Większość nowszych aut jest wyposażona w dywaniki welurowe, ponieważ gwarantują one miękkość i sprawiają wrażenie ekskluzywnych. O ile świetnie sprawdzą się latem, o tyle zimą w ogóle nie spełniają swoich funkcji. Welurowe dywaniki w starciu z wodą i błotem natychmiast stają się brudne, matowe i poniszczone. Niestety ich fantastyczny efekt wizualny nijak się ma do jakości w trudnych warunkach. Zaczynają się odkształcać, wierzchnia warstwa materiału ściąga się i podnosi do góry, powodując frustrujące zagięcia. Przy odrobinie szczęścia, już po jednym zimowym sezonie, dywaniki welurowe są praktycznie do wyrzucenia.

Gumowe dywaniki samochodowe to zupełnie inna kategoria produktu. Szczególnie takie, które są stworzone z dobrej jakości materiału. Dywaniki gumowe nie przemakają, świetnie zbierają zanieczyszczenia i wodę, a przede wszystkim są praktyczne zimą.

Dywaniki gumowe Carstyle – Frogum i Geyer&Hosaya

W sklepie internetowym Carstyle znajdziesz świetnej jakości dywaniki najlepszych polskich producentów.

Dywaniki Frogum to precyzja wykonania i funkcjonalność w najlepszym wydaniu. Idealnie dopasowane do każdego modelu samochodu, znakomicie sprawdzą się na zimowe miesiące. Posiadają antypoślizgową powierzchnię, która chroni kierowcę, podczas prowadzenia auta, przed poślizgiem obuwia. Są dodatkowo wzmocnione w miejscach największego nacisku, dzięki temu cechuje je niezwykła wytrzymałość. Dodatkowe wypustki chronią dywanik przed przesuwaniem się i odkształcaniem. Nie jest im straszna nawet gwałtowna zmiana temperatury.

dywaniki_samochodowe

Dywaniki serii podstawowej posiadają innowacyjną strukturę plastra miodu, w której gromadzą się woda i zanieczyszczenia, chroniąc jednocześnie oryginalną wykładzinę przed zamoczeniem. Dywaniki z serii 3D są produktem do zadań specjalnych – idealnie sprawdzą się przy nadmiernych zabrudzeniach, związanych z wymagającym rodzajem pracy.

Dywaniki marki Geyer&Hosaya to produkt tworzony przez najlepszych! Firma ta od wielu już lat produkuje dywaniki samochodowe jako oryginalne wyposażenie samochodów znanych i cenionych konsorcjów motoryzacyjnych, m.in. Volvo czy Ford.

Ich dywaniki są również idealnie dopasowane do wybranego modelu auta. Świetnie zbierają zabrudzenia, tworzą idealną barierę ochronną dla wykładziny, a dodatkowo nie uwalniają nieprzyjemnego zapachu. Co więcej dywaniki posiadają podwyższony rant, który zapobiega przedostawaniu się zabrudzeń.

Mata do bagażnika Frogum na zimowe miesiące i… nie tylko!

Jeśli masz już komplet dywaników gumowych, czas pomyśleć o narażonym na zabrudzenia bagażniku. Gumowa, profilowana mata, zapewni mu bezpieczeństwo i świetny wygląd, nie tylko zimą, ale przez cały rok Bez względu na to, jak do tej pory wyglądał bagażnik twojego auta, z matą odmienisz jego oblicze.

Mata do bagażnika Pro Line posiada funkcję organizera, który utrzymuje wszystkie przewożone przedmioty na swoim miejscu. Ta właściwość jest niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Zimą bagażnik jest o wiele bardziej narażony na nieprzyjemne sytuacje. Zapewnij mu skuteczną ochronę w postaci maty, która posiada podwyższony rant ochronny, zapobiegający zabrudzeniu wykładziny.

Nowa mata od Frogum – Dry Zone – nie posiada funkcji organizera, ale ma korytkową strukturę, która świetnie zbiera zabrudzenia w zagłębieniach. Jej nowoczesny, estetyczny design będzie strzałem w dziesiątkę!


Porady

Powiązane artykuły