Zapraszają do obejrzenia wystawy fotografii Jarosława J. Jasińskiego

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Nasze Krajobrazy”- fotografie Jarosława Józefa Jasińskiego. Wystawę będzie można oglądać od 7 września 2020 r. w galerii K2.

 

 

Jarosław J. Jasiński jest twórcą interdyscyplinarnym. Zajmuje się fotografią, grafiką, malarstwem i scenografią. W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku współtworzył lokalną Grupę „Dom Marka”, która zajmowała się poezją, fotografią, malarstwem, rysunkiem i happeningiem.

Po podjęciu pracy w roku 1982 w Wojewódzkim Domu Kultury w Suwałkach był członkiem PaCamera CLUB – klubu fotografii założonego przez, nieżyjącego już, fotografa i animatora Stanisława Wosia.

Autor wystawy „Nasze krajobrazy” fotografią zajmuje się od ponad pięćdziesięciu lat. Swój pierwszy aparat fotograficzny otrzymał od nieżyjącego już ojca w roku 1969. Był to aparat „DRUH”, pracujący na tzw. filmach szerokich, czyli średnioformatowych. Tak się dziwnie składa że obecna wystawa jest zbudowana również na bazie filmów średnioformatowych z tą różnicą iż został użyty bardzo zaawansowany aparat Pentax 67II.

Wystawa składa się z 26 dużych wydruków, wykonanych na bawełnianym papierze typu Inkjet, naklejonym na piankę Ultra strong. Prace są eksponowane bez szyb przez co widoczna jest szlachetna matowość papieru.

Wszystkie fotografie (oprócz jednej z Suwalszczyzny), zostały wykonane na terenie powiatu gołdapskiego.

Jarosław J. Jasiński jest tegorocznym stypendystą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wystawę objął patronatem honorowym burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto.

ZAPRASZAMY

 

Powiązane artykuły