Uderzył w słup energetyczny

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miniony weekend na ulicy Konopnickiej w Żytkiejmach. Kierowca audi uderzył w słup energetyczny. Część mieszkańców nie miała prądu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się okazało kierowca nie powinien był wsiadać za kierownicę, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W nocy z sobotę na niedzielę (05/06 września) kilka minut przed 1.00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie że na ulicy Marii Konopnickiej w Żytkiejmach, w gminie Dubeninki, auto uderzyło w słup energetyczny. Jak ustalili policjanci, 60-letni mieszkaniec gminy Dubeninki kierując audi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Część mieszkańców była bez prądu.

Z mężczyzną podróżowała dwójka pasażerów, na szczęście nikomu nic się nie stało. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 60 latek nie powinien był w ogóle wsiadać za kierownicę auta ponieważ ze względów zdrowotnych miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Kierowca audi był trzeźwy

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za nie stosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły