Telefon od internauty. Co z zużytymi pojemnikami po preparatach z aerozolem?

Do redakcji zadzwonił internauta w sprawie zużytych pojemników po preparatach z aerozolem. Zapytał  w urzędzie o to, jak je segregować, ponieważ nie można podobno takich butelek wyrzucać, ani do pojemników na odpady metalowe, ani do tych na zmieszane.

Usłyszał odpowiedź, by wywozić je bezpośrednio do… Kośmidr.

Rozterek związanych z segregacją odpadów coraz więcej…

Fot. pixabay.com

 

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Telefon od internauty. Co z zużytymi pojemnikami po preparatach z aerozolem?

 1. Seregator

  Odpowiedź godna urzędnika zatrudnionego za pieniądze podatnika…

  Brak słów.

 2. Robert

  Zgodnie z ustawą to Urząd Miasta ma obowiązek odebrać każdy odpad, ta Pani powinna być zwolniona jednego dnia – brak kompetencji, to są pracownicy urzędu

  1. Segregacja

   Jeśli areozol był po farbie, jak sugeruje zdjęcie, to Pani w urzędzie dobrze odpowiedziała. Inna sprawa, że można w centrum miasta postawić specjalne pojemniki na odpady przeznaczone do utylizacji. Poza tym- ludzie ogarnijcie się, dzwonić w takich sprawach? Są ulotki, informacje, jest nawet wyszukiwarka internetowa Ministerstwa Ochrony Środowiska jak segregować. A każdego, kto chciałby pokazać, jak poprawnie pracować w urzędzie, zapraszam do wzięcia udziału w naborze na wolne stanowisko, teraz jest taka rotacja, że naprawdę każdy ma szansę

   1. Zdjęcie z portalu pixabay.com – nie jest konkretne…

   2. Anonim

    Rotacja powiadasz… Robota za trudna czy pracodawca chimeryczny? (delikatnie, baaardzo delikatnie mówiąc). Chyba niedługo w okolicy 50 km nie znajdzie się chętny do pracy w Urzędzie.

 3. Ania

  A gdzie zużyte kondomy wyrzucać?

  1. Janek z Kruklanek

   Na 99% BIO

 4. Anonim

  Dezodoranty w sprayu – typowy dezodorant składa się ze sprzężonej cieczy, która jest umieszczona w metalowej butelce z plastikową końcówką i nakrętką. Po zużyciu opakowanie zamienia się w odpad, który powinien być umieszczony w dwóch różnych pojemnikach. Część metalową wyrzuca się do kosza na śmieci zmieszane, a plastikową do żółtego kosza na metale i tworzywa sztuczne.
  Dezodorant w kulce i w sztyfcie – wiele osób zamiast tradycyjnych dezodorantów wybiera ich odpowiedni w kulkach lub w sztyfcie. Opakowania te są o tyle mniej problematyczne, że od razu wiadomo jak powinniśmy z nimi postąpić. W myśl obowiązujących przepisów wyrzuca się je do kosza na śmieci do metalu i tworzyw sztucznych.
  Dezodoranty perfumowane i wody toaletowe – na pytanie, gdzie wyrzucać dezodoranty zapakowane w opakowanie ze szkła nie ma do końca jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli buteleczka jest bliższa tej po piwie czy napoju to można ją wyrzucić do szkła. Bardzo często jednak materiał, z którego zostało wykonane opakowanie jest zgoła odmienny. W tej sytuacji musi ona zasilić strumień nieczystości zmieszanych.

 5. Segregacja

  „Puszkę po farbie możesz zutylizować w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Najbliższy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów możesz znaleźć kontaktując się z Twoim Urzędem Gminy lub wyszukując go w wyszukiwarce internetowej. Przy oddawaniu puszki do PSZOKu upewnij się, że jest szczelnie zamknięta i nie cieknie.”

 6. J

  Ciekawie jest też z kupą psią, którą nasz piesek zrobi na spacerze. Wiadomo, porządny pan, wyciąga wówczas torebkę, najczęściej celofanową, nakłada ją na swoją dłoń i zabiera kupę w torebce ze sobą. I co dalej? Ano wg rozdanej mieszkańcom instrukcji samą taką torebkę należy wyrzucić do pojemnika żółtego (Metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomatriałowe – siatki i torby z tworzyw sztucznych), a kupę, chyba po jej wytrząśnięciu z torebki 🙂 , do pojemnika czarnego (niesegragowane (zmieszane) odpady komunalne – odchody zwierząt). Koszmar.

 7. Mieszkanka

  Nawiązując do problemu z wywozem nieczystości, to takie pytanie, kiedy nasze władze i urzędnicy się obudzą i w końcu zwiększą częstotliwość wywozu plastiku (żółtej frakcji) ? Całe miasto aż huczy, wszędzie zalegające hałdy plastiku a władze i urzędnicy zajęci nie wiadomo czym. Mam propozycję do mieszkańców, może zacznijmy przynosić nadmiar śmieci pod Urząd. Może wtedy ktoś coś zrozumie. Wszyscy otrzymaliśmy wymiar opłat za wywóz i nakaz segregacji. My mieszkańcy płacimy, segregujemy a Gmina na dzień dzisiejszy nie wywiązuje się zwyczajnie ze swoje obowiązku: odbioru nieczystości. Więc może jak ciągle będzie głucha na sygnały to może nie pozostawi nam wyboru …

  1. Gazel

   „My mieszkańcy płacimy, segregujemy” . :Mieszkanko! Niestety, nie segregujemy. Widać to bardzo wyraźnie.

 8. xyz

  Widzisz J, to też nie tak…. znaczy… z tą kupą i torebką foliową. Znajoma zapytała w Urzędzie, czy to prawda, że np. plastik musi być czysty, żeby wrzucić go do żółtego pojemniaka. Odpowiedź powala, bo cyt. Jesli w pojemniku po śmietanie zostanie śmietana, to zmieszane, ale jeśli śmietana będzie wyskrobana z pojemniczka to żółty. Więc wiesz… wytrząsać to mało, patrz bo może skrobać będziesz musiał.