Recykling Daje Owoce w Gołdapi 2020. 450 baterii z okazji 450-lecia Gołdapi

Czas na witaminy i ekologię w praktyce, czyli zapraszamy na kolejną edycję #RecyklingDajeOwoce. W ramach akcji zbieramy zużyte baterie i elektrograty, a w nagrodę dla zbierających rozdajemy pyszne, zdrowe owoce.

 

Zasady akcji w Gołdapi

– Liderów ekogrup ,ekoinstytucji, ekostowarzyszeń, ekofundacji,ekofirm, ekoklas, ekorodzin  itp… zapraszamy po bezpieczny odbiór pudeł do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Gołdapi (sala nr 20-koordynatrorka Alina Oleszczuk).

– Każdy Ekozespół, ma za zadanie zebrać minimum 450 baterii i zapełnić nimi pudło.

– Każdy lider drużyny po bezpiecznym  dostarczeniu pudła otrzyma niespodziankę, którą również z zachowaniem wszelkich środków ostrożności bezpiecznie dostarczy swojemu zespołowi.

– Zapełnione pudła można przynieść do końca października 2020

– Zużyty duży i drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny nadal zbieramy i zostawiamy na zewnątrz szkoły w Elektrośmieciuszku.

Akcja „Recykling Daje Owoce” organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. – https://erp-recycling.org/pl-pl/ – firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji „Recykling Daje Owoce” jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu.

Co możemy zrobić z elektroodpadami?

Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy.

Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOK-i – czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów.

Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys. zł! Lokalnym koordynatorem akcji jest Alina Oleszczuk Szczegóły akcji na

www.cycling-recycling.eu

Były już konkursy, prace plastyczne, plakaty, fotografie, festyny, piosenki, wiersze, życzenia dla Gołdapi, spotkania, pokazy, oddawanie krwi, strzały, gole, sprzątaliśmy też świat… wszystko naszemu cudownemu miastu w prezencie. Postanowiłam jeszcze bardziej nas zintegrować, stąd pomysł na ekozespoły i bateriowe działanie wielkiej gołdapskiej ekodrużyny:)

Jeżeli pomysł podoba się dołączcie do ekozabawy:

Zapraszamy, puste pudła czekają:)

Koordynatorka akcji „Recykling Daje Owoce w Gołdapi” – Alina Oleszczuk

 

Powiązane artykuły