Nauka języka angielskiego i dbania o naturę

Uczniowie klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w ciekawy  i inspirujący sposób spędzili godzinę wychowawczą – w plenerze. Założeniem lekcji była akcja sprzątania świata połączona z nauką języka angielskiego.

Wyposażeni w worki na śmieci i gumowe rękawiczki, wybraliśmy się na spacer do parku w poszukiwaniu śmieci. Niestety wciąż są tacy, który nie widzą nic złego w wyrzucaniu śmieci w parkach, lasach czy nawet na chodnikach. Następnym punktem na naszej liście zadań było ułożenie angielskich haseł oraz wykonanie banerów propagujących ekologię. Uczniowie mieli przy tym duży ubaw, jednak najwięcej radości sprawiła im wspólna zabawa w parku.

Lekcja ekologii po angielsku była świetną okazją na uwrażliwianie uczniów na to, że mają ogromny wpływ na środowisko, w którym żyją. To też doskonały sposób na poznawanie nowych słów, które nie zawsze znajdują się w podręcznikach szkolnych.

To była wyjątkowa lekcja, którą wykorzystaliśmy na  naukę, zabawę i spędzanie wspólnego czasu w gronie zespołu  klasowego. Pierwsza taka lekcja, ale z pewnością nie ostatnia.

 

 

Powiązane artykuły