Kolejne zwycięstwa bokserów „Husarii”

W dniach 17-20 września w Grudziądzu, odbyły się II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek w boksie (Mistrzostwa Polski), w których udział wzięła reprezentantka klubu „Husaria” Gołdap – Aleksandra Kożak.

 

 

Ola wygrała pojedynek eliminacyjny zapewniając sobie start w mistrzostwach, które odbędą się pod koniec października. Natomiast 19 września w Sokółce odbył się etap eliminacyjny wśród kadetów również do Mistrzostw Polski w boksie. Województwo warmińsko-mazurskie oraz klub „Husaria” Gołdap reprezentował Gracjan Ludtke.

Gracjan, tak samo jak Ola, musiał wygrać etap eliminacji – udało mu się zakończyć walkę przed czasem w 3 rundzie.

– Kolejne starty młodych pięściarzy z „Husarii” i kolejne zwycięstwa. Bardzo się cieszę, że z tak małej miejscowości jak Gołdap dwoje młodych ludzi kwalifikuje się do bardzo dużej imprezy, jaką jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie – mówi trener Damian Szafran. – Zarówno Ola, jak i Gracjan musieli wygrać w kilku turniejach, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym są obecnie. Zapewne dla naszego klubu jest to duży sukces, ale nie najważniejszy – za około miesiąca czeka nas jeden z najważniejszych sprawdzianów, czyli Mistrzostwa Polski. Za każdym razem staram się dziękować wszystkim osobom, które nas wspierają i teraz również ogromnie dziękuję za każde wsparcie, a w szczególności Gminie Gołdap oraz panu burmistrzowi Tomasz Luto. Bez wsparcia nie mielibyśmy szans na jakikolwiek sukces.

 

Powiązane artykuły