Debiut powieściowy autorki pochodzącej z Gołdapi

Mamy kolejny dowód na to, że Gołdap ma szczęście do autorów, których twórczość literacka wychodzi poza nasze miasto, a nawet region. Na liście nowości popularnego portalu księgarskiego bonito.pl znajdziemy debiut prozatorski gołdapianki – Justyny Domańskiej-Anackiej.

 

Autorka mieszka obecnie w Anglii. Jej powieść zatytułowana „Lilia” ukazała się w tym roku, w wydawnictwie Sorus. Książka liczy 410 stron. Na wspomnianym portalu znajdziemy również krótkie streszczenie powieści wraz z biogramem autorki.

 

„Lili – główna bohaterka – dostrzega wiele radości w życiu na wsi, zachwycając się jej pięknem. Miłość rodziców, przyjaźń i ciężka praca zrobiły z niej silną kobietę. Była świadkiem okrucieństw wojny. Leżąc na łożu śmierci, przy jednym wspomnieniu zatrzymuje się na dłużej. Widzi je przed swoimi oczami i łza, która spływa po jej pomarszczonym policzku, otwieraj jej serce… Wraca do czasów szaleńczej miłość, oddanej przyjaźni i odwiecznej tęsknoty, która towarzyszyła jej przez całe życie.

Justyna Domańska-Anacka – ur. w 1988 r. w malowniczym miasteczku Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie mieszka w Anglii. Wolny czas spędza czytając książki i chodząc po polskich górach. Powieść „Lilia” to debiut literacki autorki.”

https://bonito.pl/k-185547785-lilia

Powiązane artykuły