Chwila nieuwagi i dwie kolizje

Chwila nieuwagi i nie ustąpienie pierwszeństwa było przyczyną dwóch niegroźnych kolizji do których doszło wczoraj w Gołdapi. Na szczęście w wyniku zdarzeń ucierpiały tylko samochody, nikt nie został poszkodowany. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

 

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło wczoraj (27.08.20) na terenie Gołdapi. Pierwsze z nich miało miejsce kilka minut po godz. 15:00 na skrzyżowaniu ulicy Stadionowej i Suwalskiej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący skodą, jadąc ulicą Stadionową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo, który poruszał się ulicą Suwalską. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 59-latek poruszający się skodą został ukarany mandatem karnym oraz punktami. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 20:30 na ul. Emilii Plater. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że mężczyzna kierujący bmw jadąc ulicą Emilii Plater od strony ulicy Paderewskiego chciał skręcić w lewo na sklepowy parking. W tym momencie nie zauważył prawidłowo jadącego z na przeciwka audi. Doszło do zderzenia bocznego. Kierowca bmw jechał sam, natomiast w audi podróżowało dwoje pasażerów. Nikomu nic się nie stało. 23-letni sprawca kolizji został przez policjantów pouczony.

Na szczęście w  tych sytuacjach ucierpiały tylko karoserie pojazdów. Policjanci apelują o wzmożoną czujność na drodze.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Chwila nieuwagi i dwie kolizje

 1. Ted

  Czy można przy okazji prosić policję o zajęcie się samochodami parkującymi prawie na skrzyżowaniu ul. Wolności i Krzywej? Klienci alkoholowego podjeżdżają pod drzwi sklepu żeby zrobić zakupy, a to prowadzi do zagrożenia. Czemu policja nie egzekwuje przepisów ruchu drogowego (???):
  Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
  1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;

  1. Brydzia

   Takich miejsc jest niestety więcej. Przychodzi mi do głowy choćby ulica Bagienna, Malarska, Świerkowa, czy inne drzewopodobne uliczki na Podlasiu

 2. pomysł

  Pomysł na gołdapskie głazy
  włączmy możliwość komentowania
  Pomysł super tylko boję się że za chwilę państwo pisland zacznie wymyślać swoje tabliczki typu „1949 chrzest lech i jarka.”

  1. Hieronim.

   Dokładnie! A co do samych głazów, uważam, że lepiej wybrać kilka dat (w tym 1570) odnoszących się wprost do historii miasta, aby np. turyści, ot podczas spaceru, czegoś o mieście się dowiedzieli. Bo kto jak nie my gołdapianie ma zadbać o historię tego miasta? Ogólnopolskie wydarzenia oznaczmy w miejscach gdzie one się odbywały. Proponuję napisy wykonać w formie lekkich zagłębień w głazach i pomalować je na wyraźny złoty kolor. Coś na wzór głazów Wilhelma II