Wtorkowa sesja Rady Miejskiej – m.in. link do transmisji i retransmisji

Kolejna sesja Rady Miejskiej Gołdapi rozpocznie się o 13.00 we wtorek. W programie między innymi:

 

– Zmiana uchwały dotyczącej przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi i utworzenie w Jabłońskich Szkoły Filialnej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi.

– Uchylenie uchwały Rady Miejskiej w Gołdapi nr XXIII/188/2020 z 20 maja 2020 r. dotyczącej zmiany uchwały dotyczącej zasad korzystania ze skweru i parkingu miejskiego na placu Zwycięstwa w Gołdapi.

– Uchylenie uchwały Rady Miejskiej w Gołdapi nr XXIII/189/2020 z 20 maja 2020 r. dotyczącej ustalenia strefy płatnego parkowania oraz wysokości stawek opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie i sposobu ich pobierania.

– Temat konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy Gołdap dotyczących budżetu obywatelskiego.

– Ogłoszenie jednolitego tekstu uchwały dotyczącej uchwalenia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Gołdap”.

http://bip.goldap.pl/files/files/PORZ%C4%84DEK%20SESJI.pdf

 

Transmisję i retransmisje z sesji znajdziemy pod tym linkiem:

https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm


Aktualności

Powiązane artykuły

33 komentarzy do “Wtorkowa sesja Rady Miejskiej – m.in. link do transmisji i retransmisji

 1. Obserwator

  Transmisja Rady Miejskiej to jakiś żart. Ciągle transmisja ginie albo się zawiesza … Super kadra chyba się nie sprawdza

 2. Piotrek

  Niestety, transmisja ani retransmisja z dzisiejszej Sesji jest póki co niedostępna.

 3. Antoni

  Z dostępnych na Fb zdjęć można przyjąć, że pożegnanie wiceburmistrza Jacka Morzego było dość godne. Pan przewodniczący Hołdyński powinien wyjaśnić dlaczego takie lub jeszcze godniejsze pożegnanie nie miało miejsca kiedy odchodził, po ćwierćwieczu bycia burmistrzem, pan Marek Miros.

 4. Gołdapianka

  Brakowało godnego pożegnania z pracą jeszcze innych wieloletnich pracowników … Ale cóż taki mamy klimat. Ale uwaga wszystko do człowieka wraca …

  1. Karma

   Obecny burmistrz i jego przyboczna świta, jak już przyjdzie ich czas to będą pożegnani tak, jak, żegnają swoich pracowników. Ciekawe, czy wtedy zwolnienia od psychiatry tych „zwalnianych” polecą na pól roku, a może nawet na rok. Oj, będzie komuś bardzo przykro.

   1. amrak

    a co jesteś jednym z tych pracowników którzy właśnie w ten sposób załatwiają sprawę z urzędem? myślisz, że to fer ? nie sprawdzać się w pracy i iść na zwolnienie narażać budżet gminy na dodatkowe koszty za płace – za pracę której nie świadczą… wstydź się takiego podejścia…

    1. Zofia

     Jak czytam taki wpis to myślę sobie, amrak, kim ty jesteś? Myślę, że nikt nie idzie na zwolnienie tylko dlatego żeby narazić budżet gminy na dodatkowe koszty. Ludzie ratują się w ten sposób. Jeżeli ktoś pracuje 20 lub 30 lat i z dnia na dzień staje się niepotrzebny to moim zdaniem psychika takiego człowieka nie udźwigie stresu. No oczywiście należy dodać co się w tej pracy dzieje. Relacje z przełożonym. Uwierz amraku, przeszłam przez to. Nawet amrak by nie wytrzymał. Pomoc lekarza specjalisty jest potrzebna. A jeżeli amrak nie wierzy ,to proszę zatrudnić się w urzędzie miasta na przykład.A potem wypisywać bzdury.

 5. Anna

  Dlaczego nie jest dostępna transmisja,retransmisja sesji

 6. Lolek

  Nadal transmisja z wczorajszej Sesji niedostępna .

 7. Anonim

  jest na youtube jednak strasznie pocięta

 8. Aneta

  Jestem zdziwiona, że na tym portalu pani Otto przekazuje publicznie poparcie panu Walcowi, kandydatowi w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej. Jestem zdziwiona tym, że on się na takie poparcie publiczne godzi. Uważam bowiem, że wycofanie się pani Otto należy postrzegać jako nieodpowiedzialne zachowanie stawiające panią Otto w złym świetle. Zaufali jej wyborcy a ona po pierwsze bardzo rzadko bywała na Sesjach i komisjach a potem ostatecznie złożyła mandat. Poparcie od takiej osoby jest raczej niekorzystne, ja bym go nie przyjęła. Pan Walc na tym straci.

  1. Anonim

   W sumie masz rację, powinna nie składać mandatu pracując za granicą i pozwolić żebyś strzępiła sobie język jeszcze bardziej za to, że nie bywa na sesjach. Puknij się w czaszkę.

   1. Aśka

    Nie pracowała za granicą tylko bodaj czy nie w Pasłęku i to już przed wyborami w których brała udział. To wtedy nie wiedziała, że jej praca jest poza Gołdapią i że na pracę samorządową nie będzie miała czasu? Kto ma się puknąć w głowę? Aneta, masz rację.

    1. Anonim

     A datę urodzenia i przebyte choroby też znasz Aśko – Aneto w jednej osobie? Zdradzają cię identyczne błędy w interpunkcji i nienawiść do wyżej wymienionej.

     1. Anonim

      A tak naprawdę to masz na imię Ania, piastujesz całkiem wysokie stanowisko i chciałaś w bardzo nieuczciwy sposób skorzystać z oferty firmy, w której pracowała pani Otto. Jak się nie odpieprzysz, to z przyjemnością opiszę tę sytuację, ze szczegółami, tu na portalu. Pilnuj lepiej własnego stołka, bo słyszałam, że od wczoraj jest trochę zagrożony

 9. Teletubiś

  Lewa strona wybrańców prawie obudzona, prawa nadal nie wie chyba o co chodzi. Interpelacje wreszcie interesujące. Czekamy na odpowiedzi i interwencje. A ze śmieciami to chyba już nikt nie wie o co chodzi, to wypełniać jak ktoś nie segregował, czy nie? Wysyłać już można, czy nie? Żeby tylko telefon wskazany przez skarbnik nie grzał się jak ten do przychodni. Teleporady na wysokim poziomie w gminie, to może wydział teleporad stworzyć w urzędzie?

 10. Prawdziwek

  Czy UM złożył wymagany i terminowy wniosek w ramach programu Kolej+? Zakończenie pierwszego etapu naboru zgłoszeń do Programu planowane jest w dniu 26 sierpnia 2020 r. Epopeja kolejowa musi mieć przecież kolejny sezon. Może ktoś ma jakieś info, bo na profilach i stronach muchomora cisza.
  A podobno starał się.

 11. Mietek

  Radni uchylają uchwałę którą wcześniej przegłosowali. Kogel Mogel.
  Burmistrz mówi że każdy ma gotówkę, a w parkomatach nie będzie można płacić kartą.
  Co sesja zmiana w budżecie, narodziła się nowa tradycja.
  Skarbnik coś mówi ale mam wrażenie że do końca nie wie co mówi, albo…
  Służbowy luksusowa limuzyna do prywatnego użytku, pisze się już o katamaranie i motorówce.
  Kierunek urzędu kolej dla prywatnego przedsiębiorcy, ważny interes społeczny gminy.
  Kolejne obligacje wobec których był sprzeciw podczas wyborów, kiedy zostaną wypuszczone?
  Radni, no radni na papierze. Coraz bardziej źle postrzegani.
  Pożegnanie zastępcy bez burmistrza, przynajmniej nie widziałem na zdjęciach. Nasuwa mi się jedno słowo ale administrator wytnie.
  No ,,kurcze,, Kino Bambino!

  1. Ryś

   Mietek, poprzedniego burmistrza w ogóle nie pożegnano.

 12. Andrzej

  Takie biedne miasto Poznań wprowadziło cennik za odpady mieszane 30 zł/ od mieszkańca, a my bogacze za zgodą Rady Miejskiej 48 zł /mieszkańca.I bez żadnej pomocy Gminy.To się musi zmienić.Radni nie tyle mogą, co muszą działać dla dobra publicznego ,nawet wbrew rozkazowi Burmistrza.
  Mamy najwyższe podatki i opłaty, ale są one uchwalane przez naszych wybrańców.Społeczeństwo Obywatelskie , do działania.
  Andrzej Tobolski

  1. tradżedi

   kandydat do Rady Miejskiej nawet nie zna wysokości opłaty za śmieci!!!!

  2. Baryka C

   Ten pan nie ma pojęcia o czym pisze. Opłata za śmieci wysoka, ale nie taka jak tu napisano. Oczywiście gdzieś tam słyszał, że dzwonią ale nie ma pojęcia gdzie. Kwota 48 zł rzeczywiście występuje ALE TYLKO WÓWCZAS gdy ktoś nie segreguje śmieci. 48 zł to kara za brak segregacji Rada uchwaliła 24 zł opłaty od jednego mieszkańca i podwójną kwotę jako karę (2×24 = 48!!!) za brak segregacji. Ale ten pan woli jątrzyć niż sprawdzić.

   1. tradżediiii

    Rada Uchwaliła 23 zł jako opłata za gok podwyższona opłata to 46 zl

 13. ZM

  Radni pytają burmistrza:
  http://bip.goldap.pl/pl/1512/0/rejestr-zapytan-i-interpelacji-radnych.html

 14. Rybak

  No to mamy starania o kolejną bezsensowną inwestycję. Zabetonujecie brzeg jeziora, glinka w nim pomoże. Zamiast połączyć juz funkcjonujące ścieżki rowerowe, muchomor i jego kurki chcą zbudować ścieżkę w miejscu w którym juz jest. Weźcie rower i przejedźcie się nim po promenadzie. Marnujecie nasze pieniądze.
  https://www.facebook.com/693430694131533/posts/1773445802796678/

 15. Jóżef

  Jak widać w retransmisji z obrad Sesji na pożegnanie wiceburmistrza Morzego nie przyszedł burmistrz Luto. Czyżby obawa, że któryś z radnych wygarnie publicznie, jakie były ostatnie dni w pracy pana Jacka i jak mu w pewnym momencie musiano udzielać pomocy lekarskiej? W tym kontekście ciekawie brzmią słowa przewodniczącego Hołdyńskiego przytaczane z laurki, którą czytał : „Dziękujemy za aktywne współdziałanie z radnymi, które przebiegało w twórczej oraz przyjaznej atmosferze”. Szkoda, że o takiej atmosferze nie można powiedzieć przy współpracy wiceburmistrza z burmistrzem.

  1. Tom

   Jeśli nie wiesz jak się masz zachować, to zachowaj się przyzwoicie. To ogólne, moralne przesłanie nie dotyczy burmistrza Gołdapi.

 16. Heniek

  Podczas Sesji omawiano pewne modyfikacje dotyczące nowej edycji Budżetu Obywatelskiego. Tymczasem poprzedni budżet daleko w lesie. Znów męczarnia, jak ze ścieżką w Botkunach?

 17. Mariusz

  Pan Makarewicz w swojej interpelacji nt glinki w jeziorze spytał o badania wody po jej zastosowaniu. A ja chciałbym żeby w Gołdapi pojawił się na spotkaniu z radnymi lub jeszcze lepiej z mieszkańcami słynny orędownik użycia glinki prof. Hesse. Ciekaw jestem co ciekawego by dziś powiedział.

 18. Mieczysław

  Jeśli dziękowanie za ćwiczenia związane z kręgosłupem , to wszystko co na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady potrafi pan Wawrzyn, to cóż, pogratulować należy Radzie takiego wice. No, chłop bardzo zaangażowany i na stanowisku się sprawdza. (Sarkazm)

 19. Danuta

  Pod koniec Sesji głos zabrała ponownie pani wiceburmistrz, na temat… oświaty, w kontekście zbliżającego się początku roku szkolnego. Niech mi ktoś powie, od czego w takim razie w urzędzie jest pani Ewa Bogdanowicz – Kordiak?

 20. J

  W … min. pan przewodniczący Hołdyński mówi o działaniach poszczególnych Komisji w okresie międzysesyjnym. M.in.:”… a Komisja Rewizyjna na swoim posiedzeniu 21 lipca (…) …wypracowała stanowisko odnośnie wystąpienia do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Olsztynie…”
  Oczywiście chodziło o sprawę ciągnącą się już niemal od 2 lat a dotyczącą nieprawidłowości przy budowie odcinka drogi do pałacu w Galwieciach. Jest to sprawa przy której już dawno Rada swoją większością uznała, że nie wszystko było tam zgodne z przepisami a skargę na burmistrza w tej sprawie uznała za zasadną. Niestety, pan przewodniczący Rady wówczas nie poczynił żadnych dalszych kroków w tej ewidentnej kwestii a i teraz nie powiedział ani słowa jakie stanowisko Komisja wypracowała. Mam nadzieję, że jednak sprawa doczeka się uczciwego zakończenia.

  1. FILOZOF

   To jest sztuka. Powiedzieć przez osobę publiczną na temat publiczny tak, żeby nic nie powiedzieć.