Ten rok ma jeszcze wiele do zaoferowania – sprawdź najlepsze wydarzenia w Warszawie

Choć tego roku wszystko wyglądało inaczej, to on jeszcze się nie kończy i ma do zaoferowania wiele w kwestii kultury. Zwłaszcza w Warszawie – nie tylko stolicy kraju, ale i miejscu, gdzie kulturalnie dzieje się najwięcej. Tak będzie również tej jesieni, zdecydowanie będzie z czego wybierać. Spójrz na nasze propozycje niepowtarzalnych wydarzeń w Warszawie i wybierz idealne dla siebie.

 

 

 

Jeźdźcy Postapokalipsy w warszawskiej Progresji

18 września w warszawskim klubie Progresja pojawi się wyjątkowy duet – Nocny Kochanek i Zacier. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na talent artystów, ale i na okoliczności samego koncertu. Odbędzie się on bowiem na nowej plenerowej scenie letniej klubu Progresja mieszczącej się w pobliżu klubu. Nowa scena położona jest wśród zieleni i stanowi doskonałą odskocznię od zgiełku i miejskiego ruchu. Jest także świetnym miejscem do delektowania się wyjątkowymi dźwiękami.

A będzie czym się delektować. Nocny Kochanek to zespół heavymetalowy istniejący na polskiej scenie muzycznej od 2012 roku. Występował na wielu scenach ku uciesze widowni w każdym z miejsc. Fani kojarzą zespół między innymi za sprawą kawałków „Koń na Białym Rycerzu”, „Zdrajca Metalu” czy „Dziewczyna z Kebabem”. Ten koncert w Warszawie będzie jednak okazją do spotkania innej grupy muzycznej zwanej Zacier. To przedstawiciel alternatywy na polskiej scenie obecny od 1984 roku. Bezkompromisowe teksty i doskonałe dźwięki to gwarancja dobrej zabawy. Chcesz kupić bilety? Sprawdź ceny biletów na koncerty w Warszawie.

Pierwszy charytatywny przegląd zespołów rockowych

A już 24 września w warszawskim klubie Progresja będzie miało miejsce inne wyjątkowe wydarzenie. Charity Rock Festival to pierwszy przegląd zespołów i kapel rockowych o charakterze charytatywnym. Impreza jest pierwszą edycją wydarzenia w Warszawie, które docelowo ma mieć miejsce każdego roku, z różnym celem dobroczynnym. W tym roku beneficjentem będzie Dominik Słowiński, którzy walczy z ciężkim nowotworem jelita oraz chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Na scenie pojawią się znani i lubiani oraz ci, którzy dopiero pragną być odkryci na szerszą skalę. Wrażeń muzycznych dostarczy zatem heavy-metalowy Scream Maker, legenda sceny rock TSA Michalski Niekrasz Kapłon, 4 szmery, czyli tribute band AC/DC czy gratka dla fanów twórczości Ryśka Riedla – Niewinni. Imprezę poprowadzi Adam Dobrzyński, redaktor Polskiego Radia. O tym i innych wydarzeniach znajdziesz informacje na stronie biletomat.pl.

Broadway Musicals w Warszawiea

To jeszcze nie koniec – 27 września w Sali Prowincjalskiej przy Klasztorze Dominikanów w Warszawie odbędzie się Broadway Musicals, czyli innowacyjny koncert Rzymskiej Opery Kameralnej przełamujący stereotypy w temacie muzyki klasycznej, operowej i popularno-rozrywkowej. Tego dnia wybrzmią utwory znane z popularnych musicali Broadway’owskich zaprezentowane w nowej formie – przez włoskich solistów operowych. Rozrywkowe brzmienia zostaną wiec połączone z podniosłym brzmieniem fortepianu oraz instrumentów smyczkowych. Tego wieczoru wybrzmią utwory z musicalu Koty, Piękna i Bestia, La la land, mouling Rouge, Skrzypek na dachu, Mamma Mia czy Deszczowa piosenka. Tego wprost nie można przegapić!


Aktualności

Powiązane artykuły