Jak nie zgubić się w lesie?

„Trening czyni mistrza”, o czym najlepiej wiedzą m.in. sportowcy czy muzycy. Tak więc, aby się nie zgubić, trzeba ćwiczyć, chodzić w terenie z mapą i kompasem, albo orientować się obserwując przyrodę, położenie Słońca, a w nocy Gwiazdę Polarną.

W czwartek 13 sierpnia harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” oraz mali mieszkańcy Gołdapi ćwiczyli posługiwanie się busolą, mapą, wyznaczanie azymutu. W czteroosobowych grupach uczestniczyli w grze na orientację w lesie Kumiecie. Wędrując szlakiem wyznaczonym na mapie mieli za zadanie odnaleźć w terenie 6 punktów kontrolnych, a następnie podać nazwę drzewa, którego liść widniał na punkcie. Uczestnicy z szacunkiem odnosili się do siebie oraz otaczającej ich przyrody. Po zakończeniu gry dzieci otrzymały słodkie nagrody oraz upiekły kiełbaski na ognisku przy wiatach edukacyjnych.

Wielkie brawa należą się uczestnikom gry za wytrwałość i chęć doskonalenia swoich umiejętności orientowania w terenie i poznawania przyrody.

Jesteśmy z Was dumni!

Powyższe działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Młodzież dzieciom”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Wspiera  nas Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Agnieszka  Gutowska

Powiązane artykuły