Ciekawscy turyści ukarani mandatami karnymi

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach za wejście na pas drogi granicznej i nielegalne przekroczenie granicy, ukarali mandatami dwóch mieszkańców Krakowa.

 

 

 

Patrol Straży Granicznej ujawnił ślady 24 sierpnia i natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali grupę wczasowiczów, która biwakowała blisko polsko-rosyjskiej granicy. Okazało się, że dwóch krakowskich turystów zlekceważyło tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Mężczyźni weszli na pas drogi granicznej. Następnie jeden z nich przekroczył granicę z Rosją. 22-latkowie tłumaczyli, że kierowała nimi ciekawość.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ukarali ciekawskich turystów 500 zł mandatami karnymi.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły