Zapisz się na kurs żeglarski. Mazury 2020

szkolenia-zeglarskie

Żeglarstwo nie traci na popularności. Co roku kolejne osoby zarażają się pasją spędzania wolnego czasu na jednostkach pływających, które napędza siła wiatru poprzez rozwinięte żagle. Nauka rzemiosła żeglarskiego nie jest trudna, szczególnie gdy szkoleniem zajmują się fachowcy z dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Kursy żeglarskie na Mazurach organizowane przez PuntoVita są wyjątkową okazją, aby zdobyć stosowne patenty bez stresu i w miłej atmosferze.

Kursy na patent żeglarski, czyli jak zostać żeglarzem?

Mazurskie jeziora to idealne miejsce na początek przygody z żeglowaniem. Chyba nikt nie pozostaje obojętny wobec ich wyjątkowego piękna, ale także różnorodności. Dlatego przyciągają tak wielu miłośników jachtingu, i to zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych w sztuce pływania łodziami żaglowymi.

Właśnie dla tych pierwszych Szkoła Żeglarstwa PuntoVita organizuje szkolenia i kursy na patent żeglarza jachtowego. Nie ma znaczenia wiek kursanta, ani też jego dotychczasowe doświadczenia z pływaniem. Uprawnienia może zdobyć niemal każdy. Wystarczy mieć ukończone 14 lat, aby przystąpić do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego PZŻ przed Państwową Komisją Egzaminacyjną. Dlatego kursy żeglarskie Mazury przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

kursy-zeglarskie-mazury

Zapisz się: Kurs żeglarski Mazury.

Pierwsze kroki do zostania żeglarzem

Podstawą jest kurs na patent żeglarza jachtowego, który najczęściej ma charakter dwutygodniowego turnusu szkoleniowego zakończonego egzaminem. To doskonałe połączenie pracy i nauki z przyjemnością. Nie ma szans, aby ktokolwiek się nudził, tym bardziej że kwestie teoretyczne zostają ograniczone do niezbędnego minimum.

Trzeba oczywiście poznać kluczowe zagadnienia związane z ogólną wiedzą o żeglarstwie, przepisami żeglugowymi czy wyposażeniem i obsługą jachtów żaglowych. Każda osoba pragnąca zdobyć paten żeglarski powinna też mieć wiedzę z zakresu meteorologii, ratownictwa czy teorii manewrowania.

puntovita

Najważniejsze są jednak zajęcia praktyczne. Właśnie na doskonalenie umiejętności kładzie się szczególny nacisk, ponieważ w trakcie wykonywania konkretnych manewrów żeglarskich można tak naprawdę nauczyć się najwięcej. Wszystko pod czujnym okiem perfekcyjnie przygotowanej kadry pedagogicznej oraz w swobodnej atmosferze. Dlatego proponowane kursy żeglarskie Mazury dają gwarancję uzyskania patentu żeglarza jachtowego. Warto przy tym pamiętać, że zawsze istnieje później opcja zdobycia kolejnych uprawnień, a więc patentu jachtowego sternika morskiego oraz patentu kapitana jachtowego.

Szkolenia żeglarskie na Mazurach – sposób na cudowne wakacje

Turnusy szkoleniowe nigdy nie ograniczają się do ciężkiej nauki, ale jest również czas na odpoczynek oraz świetną zabawę w gronie rówieśników. To niewątpliwie ciekawy pomysł na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu wakacyjnego, ponieważ przyjemne łączy się z czymś pożytecznym. Miło, kiedy można się nauczyć czegoś nowego. Jednocześnie niemal każdy od razu zakochuje się w żeglarstwie i mazurskich jeziorach. Dlatego chętnie wraca, aby pływać już samodzielnie. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie dobrze przeprowadzone szkolenia żeglarskie PuntoVita, które pozwalają uzyskać odpowiednie uprawnienia. Po zdobyciu patentu żeglarskiego można prowadzić jachty żaglowe zarówno te wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny, jak i bez niego.


Porady

Powiązane artykuły