Wystąpienie Marka Mirosa na ostatniej sesji Rady Miejskiej

Minęły wybory na Prezydenta RP. Połowa z nas jest zawiedzionych, połowa przeciwnie. Ważne jest to co się dzieje w tzw. wielkiej polityce, ale równie ważna jest nasza mała ojczyzna, nasza gmina, nasza Gołdap.

 

 

 

Bardzo rzadko zabieram publiczne głos na temat tego co się dzieje w gołdapskim samorządzie. Już zawsze część z mieszkańców moje wystąpienia będzie oceniało przez pryzmat tego, że sześć kadencji byłem burmistrzem Gołdapi.

Ale to nie stanowi o tym, że nie mam prawa wypowiadać się jako obywatel. Związałem się z Gołdapią 36 lat temu, a samorząd gołdapski jest mi wyjątkowo bliski. Od roku 1990 – do 2019 byłem czynnym uczestnikiem życia samorządowego zarówno gminy, jak i później powiatu gołdapskiego.

Na ostatniej sesji, poświęconej miedzy innymi tzw. votum zaufania dla burmistrza, poruszyłem niezwykle istotną kwestię niegospodarności na wielką, w stosunku do budżetu Gołdapi, skalę.

Nie mogę milczeć, jeśli lekką ręką trwoni się wiele milionów złotych gołdapskich podatników.

Tym bardziej że obecne władze zapowiadały oszczędność, gospodarność i transparentność.

To nie jest zwykłe „sprawdzam”. To jest ostrzeżenie dla mieszkańców Gołdapi od człowieka, któremu  Gołdap jest z oczywistych względów wyjątkowo bliska, od człowieka, który zna się i na samorządzie, i na jego finansach.

Transmisję z całości sesji znajdą Państwo na oficjalnej stronie gminy. Ale trwa ona ponad 5 godzin.

Dlatego pozwalam sobie na zamieszczenie swojego wystąpienia.

Uważam, że mieszkańcy Gołdapi powinni wiedzieć, dlaczego gmina lekką ręka dołożyła 8,5 miliona złotych do inwestycji, dlaczego nie ma informacji o tym, ile utrzymanie Zakładu Przyrodoleczniczego będzie nas kosztowało.

I żeby była jasność. Nie jestem przeciwnikiem tej inwestycji.

Pod dwoma warunkami:

Po pierwsze – wkład własny mógł wynieść 4,5 miliona złotych, a nie 12,1 miliona jak zadysponował radzie miejskiej burmistrz.

Po drugie – mieszkańcy, a przedtem radni, a przedtem urzędnicy powinni jeszcze przed podjęciem decyzji o budowie, wiedzieć, ile nas będzie kosztowało utrzymanie tej instytucji. Nie wiemy, my jako mieszkańcy, nie wie rada, nie wiedzą urzędnicy, nie wie burmistrz.

Dlatego załączam fragment sesji ze swoim wystąpieniem, fragment, który nie trwa ponad 5 godzin, a kilkadziesiąt minut.

Pozdrawiam Państwa

Marek Aleksander Miros

Ogłoszenie płatne


Aktualności

Powiązane artykuły

54 komentarzy do “Wystąpienie Marka Mirosa na ostatniej sesji Rady Miejskiej

 1. Anonim

  Dajcie teraz porządzić (fragment usunięty przez redakcję) bez wsparcia w osobie wiceburmistrza, który odchodzi na emeryturę. Wszystko do tej pory trzymało się jakoś dzięki Jackowi. Teraz dopiero będą jaja.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ten komentarz został nieco ocenzurowany – proszę nie nadużywać pewnych słów, które niezbyt dobrze świadczą o komentującym.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Tobiasz

   Burmistrz Luto to oczywiście marny samorządowiec ale mówienie, że wszystko trzymało się tylko dzięki panu Morzemu jest grubą przesadą. To nikt inny jak pan Morzy przygotowywał sprawę Zakładu Przyrodoleczniczego. I jak wyszło każdy dziś widzi. A mozna by jeszcze inne sprawy wyciągnąć. Choćby chińskiej glinki, która niewiele dała naszemu jezioru a dużo wzięła z naszego budżetu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Urzędas

    Sprytnie. Pozbywamy się Jacka Morzego i jednocześnie zrzucamy wszelkie niedołęstwo, które działo się w otoczeniu urzędu na byłego już wiceburmistrza. Sprytnie. I tym samym nasz „wyluzowany” Luto jest czysty jak dziecko przy pierwszej komunii 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Cezary

    Dużo w tym prawdy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Gołdapski emigrant?

  Z tych dołożonych „z wolnej reki” (czytaj z nowego długu) przez burmistrza i radnych miejskich 8 000 000 zł w ramach budżetu naszej gminy do niedoszacowanej finansowo inwestycji zakładu przyrodoleczniczego można by zrealizować i już się nie zrealizuje wiele, wiele rozwojowych inwestycji w mieście i gminie. Przy finansowaniu średnio – 20% środki własne gminy oraz 80% w udziale środki unijne, to te 8 milionów złotych finansów gminnych pozwala na realizację inwestycji za około 40 – 45 mln złotych. Tych pieniędzy już nie będzie, bo burmistrz i rada miejska z takiej szansy zrezygnowali „bezmyślnie”. Jeżeli jestem w błędzie to bardzo proszę Pana burmistrza aby odniósł się do tego poglądu i go sprostował. Panie burmistrzu. Pan jako doktorant, jakiej uczelni (nie wiem czy to jeszcze aktualne) zapewne ma ekonomię gminy w „małym paluszku”. A zasady makro i mikroekonomii oraz wieloletnie wiarygodne projekcje finansowe to dla Pana podstawy, którymi kieruje się Pan w zarządzaniu gminą. Liczę na Pana wyczerpujące i jasne stanowisko przekazane np. na forum tego medium mieszkańcom z wolna wyludniającej się Pańskiej, naszej gminy Gołdap.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wiaty

   Za te 8 milionów ile mogłoby powstać nieużytecznych wiat na wsiach. SETKI WIAT !

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Czarli

  Po raz kolejny chciałbym poinformować Państwa, że wszystkie negatywne komentarze dotyczące obecnych władz samorządowych pisane są przez pięcioosobową grupę frustratów.
  Ciągle te same osoby jątrzą i przelewają swoją nienawiść na łamach tego portalu.

  Gdyby nie te podłe manipulacje, to na goldap.org.pl nikt by nie zajrzał.

  Do redakcji, redaktora. Miał Pan zamieścić dwa tygodnie temu statystyki odwiedzin stron. Czyżby dążenie do prawdy i uczciwości Pana przerosło. Stworzyliście tu ładne bagno.
  Idę zwymiotować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Chciejstwo przez ciebie przemawia… Świadomie od pewnego czasu szerzysz dezinformację i zdecydowanie przeceniasz swoje manipulatorskie umiejętności. Statystyki chyba przed rokiem podawane były Urzędowi Miejskiemu, sięgnij zatem tam (masz zresztą blisko:-). Teraz te statystyki są nawet lepsze. Przeciętnie dziennie jest co najmniej 1000 wejść. Ponadto gdyby nie niezłe statystki, nie byłoby umów z firmami publikującymi teksty sponsorowane, ponieważ to jest warunek podstawowy. Świadomie próbujesz mieszać internautom w głowach. Póki co mamy się dobrze:-) Nasz fanpage ma bardzo dobre statystyki… Ponadto, przecież masz szansę bardziej oficjalnie napisać swój tekst polemiczny – jako ogłoszenie płatne. Tu może tak publikować nie tylko jedna opcja. Nikomu nie odmawiamy, chyba że autor używa wyzwisk. Jeśli zechcesz wyłączone będą komentarze. Boisz się?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Widzą

   NIe jest to prawdą że negatywne komentarze pisane są przez 5 osobową grupę frustratów. Jesli masz inforamacje e ze jest 5 osób to się mylisz bo już 6 osobowa. I nie jestem frustratem

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Machiavelli CBA

  I wszystko w temacie!
  Obligacje! Podaż! Popyt!
  Keep Ya Head Up Tomasso!
  Only God Can Judge Me!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Anonim

  Jeżeli Gołdapscy radni nadal będą tak bardzo BEZRADNI z przewodniczącym rady na czele to naszą kochaną Gołdap pogrążą na wiele lat w ogromne długi.Żadnych nowych pomysłów na rozwój!Czas pożegnać to towarzystwo, zanim dopiszą kolejne miliony długów!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Obserwator

  Co wybraliście to macie! Z chińską glinką to prawda! Dobrze zrobiła ale nie dla jeziora! Głosy rozsądku w sprawie glinki były skutecznie izolowane! Zakład przyrodoleczniczy fajna rzecz ale przy profesjonalnym zarządzaniu i koncepcją ekonomiczną a nie na zasadzie: zbudujemy lotnisko a samoloty same przylecą. Nasuwa się pytanie co z nową promenadą? czy już została wykończona? Bo stan na dzień dzisiejszy to pustynia, zero małej infrastruktury. Pozdrawiam!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Frytka

  .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Waldek

  Droga redakcjo.
  Widzę, że z każdym wpisem coraz bardziej się pogrążacie. Jesteście żałośni i niewiarygodni.

  Co do Marka M. ,to nie ma szans na fotel w-ce burmistrza.
  Minusujcie chłopaki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Waldek- nie pij

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 9. Widzimy

  A może ktoś się zainteresuje sytuacją kadrową wokół, obencego burmistrza. jak to zasłyszane, z otoczenia „wszyscy będą się bali”. Co nowego w mieście dzieje się od 6 lat. Większość inwestycji są to inwestycje zapoczątkowane , przez poprzednie władze a teraz nieudolnie kontynuowane. A co nowego? Wiemy liczne zmiany kadrowe, i wyjazdy do Chin, itp. Auto równiez niby służbowe a używane prywatnie, co tego nie widzicie?
  Wystąpnie Marka Mirosa rzeczowe i konkretne zarzucające nieudolność kierowani przez obecną wladzę loklaną. W mieście pracownicy jak i podległe urzędy, ich działalnośc została przez ostatnie 6 lat opanowana przez osoby bliskie, i jest prowadzona bez jakichkolwiek sukcesów. Osoby które były za nie odpowiedzialne w większości zrezygnowały z pracy bądź zostały zwolnione. Pracownicy Urzędu sami odeszli lub sytuacja w urzedzie zmusiła do odejścia. Konkurencyjne portale nawet blokują komentarze pod postami. Byle tylko nikt źle nie napisał o aktualnej władzy.
  A miało być transparentnie, nowocześnie, i z obniżoną pensją tak dla oszczędnośći.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wystarczy ładnie wyglądać.

   Nikt się tym nie zainteresuje i tym się nie zajmie. Radni nic z tym nie zrobią, nie interesują się ruchami kadrowymi, nie interesują się wykorzystywaniem samochodu przez burmistrza. Można byłoby tak wymieniać bez końca. Tu nic się nie dzieje i nie zadzieje, i nikt nic z tym nie zrobi. Burmistrz robi co chce jak chce i kiedy chce a reszta tylko opuszcza wzrok klaszcze ale kasa płynie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Andrzej

  Wystąpienie Marka Mirosa doskonale przedstawia kalendarium największego przekrętu dotyczącego Zakładu Przyrodoleczniczego i potwierdza moje wątpliwości z 2018 r.. Przypominam ,że jako jedyny radny
  przeciwstawiałem się tej inwestycji i również apelowałem do rozsądku i uczciwości pozostałych radnych.Jak grochem o ścianę. Burmistrz przeforsował to co chciał i w ostateczności wydatki związane z tą inwestycją wzrosły ponad 50 %.Trzeba ku pamięci podawać nazwiska tych radnych,którzy przyczynili się do tego przekrętu:Dutkowski,Ostrowska,Wawrzyn,Hołdyński,Makarewicz,Steć,
  Wrzosek,Syperek,Pietrewicz,Makarewicz, Pianka, Anuszkiewicz,Mioduszewski,Dominiuk,Falińska,Jańczuk,Kazaniecki, Pawłowski, Sadowska, Wójtowicz..
  To ci radni bez wyobrażni,,zastanowienia i słowa sprzeciwu
  pozwolili Burmistrzowi przepychać kolanami tą inwestycję. Studium wykonalności oparte było na totalnej fikcji,bez konsultacji społecznych i z naruszeniem prawa forsowano uchwałę.Uważny obserwator zastanowi się nad kolejnym dokapitalizowaniem Gminnej Spółki PW i K o 500 000 zł, na pokrycie strat
  tężni i pijalni wód. Zakład będzie przynosił straty 3 /4 razy większe.Nazwiska w/w radnych i Burmistrza powinny być wyryte na tablicy zakładu, może wtedy wyborcy się zorientują na jakie miernoty głosowali. Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty włodarze prowadzili zakulisowe rozmowy z kilkoma prywatnymi przedsiębiorcami o ewentualnym przejęciu zakładu za symboliczną cenę.I tu kłania się CBA.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. XYZ

   Panie Tobolski z protokołu z tego posiedzenia Rady wynika, że tylko 13 radnych było ZA, a nie 19 jak Pan pisze! Niestety protokół nie wymienia z nazwiska kto był ZA, a kto PRZECIW i kogo nie było z 21 radnych.
   http://bip.goldap.pl/files/files/2050_001.pdf

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Żaneta

   Nie był jedynym radnym, który nie poparł.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Maks

    Zgadza się. Nie jedyny. Te 20 nazwisk, które podaje to jego kłamstwo i kolejny raz obrażanie tych, którzy na to nie zasługują. Była dwójka radnych przeciw i jeden wstrzymał się od głosu.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 11. Z boku

  Pytanie do Pana Mirosa: czemu Pan nie zadziałał we wrześniu 2018 roku w taki sposób żeby powstrzymać wydatkowanie tych 8 mln. zł? Miał Pan narzędzia – to ludzie z Pana Komitetu wyborczego i Pana kandydat na burmistrza przegłosowali zwiększenie dofinasnowania do tej inwestycji. Chwali Pan w wystąpieniu Tobolskiego, to czemu nie skarci Pan swoich współtowarzyszy z którymi właśnie w tym momencie walczył Pan o wejście do Rady? Czemu obecnie radni wywodzący się z Pana „drużyny” (wyłączając Pana Mioduszewskiego) tańczą tak jak im burmistrz Luto zagra?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Prawda

   ~@Z boku – ideą komitetu wyborczego Gołdap Razem była wspólny cel a nie wiernopoddańczość czy tresura. Tym się różniły komitety od grupy Tomasza L. Jak się okazało większość osób miała ideały tylko za puste frazesy i komunały potrzebne do wjazdu do rady. A teraz liczy się tylko kasa. Wyjątkiem jest Marian M. który robi to na co umawiali się wszyscy w Gołdap Razem. Ale cóż, trzeba mieć charakter i honor. A te w Gołdapi są w bardzo niskiej cenie. Wszystko na sprzedaż, prawda panie Luto, Wasilewski, Wawrzyn, Retel, Grenda et consortes?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Z tyłu

   Z boku pisząc takie zapytanie do pana Mirosa można jedynie stwierdzić że nie słuchałeś uważnie wystąpienia, bo byś nie zadał tego pytania.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. Andrzej

  Chciałbym jeszcze przypomnieć pewien „drobiazg” dotyczący raportu o stanie gminy za 2019.. Otóż blisko 22 miliony zł przychodu gminy stanowią obligacje,czyli kredyty z wydłużonym terminem płatności,który z pewnością będzie spłacał już inny Burmistrz ,a nie Luto. To jest majstersztyk finansowy.
  Pułapka księgowa,która niebawem może spowodować,że zabraknie nam kasy na bieżące wydatki.Ale to głównie radni są odpowiedzialni za ten stan rzeczy, ponieważ bezkrytycznie i niemalże jednogłośnie dają swoje przyzwolenie, niby w naszym imieniu. Ja jako jednostka,obywatel, wyborca nie wyrażam na to zgody. Luto i jego świta nie ma zielonego pojęcia o konsekwencjach ,które niesie emitowanie kolejnych obligacji. A jeżeli robią to świadomie to powinni niebawem mieć zarzuty o działania na szkodę interesu publicznego i żadna Kopiczko jemu nie pomoże.Szkoda tylko, ze to się dzieje tu i teraz i za nasze pieniądze.ALARM DLA MIASTA GOLDAP.. Już kiedyś proponowałem testy wiedzowe i na inteligencję dla wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej, Powiatu i na Burmistrza.
  Pozdrawiam radną Krystynę Sadowską, wybrankę Burmistrza Luto
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Anonim

  Panie Andrzeju jestem za. Na starostę też plus test na poczucie honoru!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Brajan

  Poza testami na wiedzę i inteligencję powinien Pan zaproponować jeszcze psychotesty.

  Ciekawy jestem, czy ktoś kto notorycznie o piątej rano robi/robił zdjęcia elewacji zabudowań w Jabłońskich jest sprawny intelektualnie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Obserwator

  Panie Andrzeju jestem za testami plus psychotesty Brajana i dla kandydata na starostę test poczucia honoru i ambicji aby nie obrażać kobiet, które nie przyjmują publicznych przeprosin!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Biznesmeni

  Ja to zastanawiam się ile gmina dołoży do kolei dla przedsiębiorcy który zamierza produkować, o czym się, plotkuje części do wagonów. Jaki w tym ma interes gmina kto będzie jeździł pociągami widmo ? Kto za to zapłaci ? Czy to będzie kolejna inwestycja jak tężnie ? Gdzie jest haczyk ? Czy podatnik na tym zyska ? czy tylko zapłaci ? Nasuwa się wiele pytań…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Andrzej

  Piszesz kłamliwe informacje Brajan. Otóż ja faktycznie o 5 rano robiłem zdjęcia naszego samochodu Skoda ,który od momentu zakupu stoi codziennie w Jabłońskich pod domem Pana Luto.Robiłem to ponieważ Pani Skarbnik kłamała,że Burmistrz nie wykorzystuje samochodu służbowego do celów prywatnych.I ja to kłamstwo udowodniłem, Mnie drugi nowy dom Burmistrza nie obchodzi, bo kto bogatemu zabroni budować kolejne domy.
  Ale samochód jest nasz i za nasze pieniądze a ja nie wyrażam zgody ,żeby Pan Luto jego wykorzystywał do celów prywatnych,bo to kradzież publicznych pieniędzy i naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  Panie Luto skoro stać Pana na drugi dom to powinno też stać na drugi samochód,a ten ma służyć wyłącznie na wyjazdy służbowe. I tyle w temacie.Powtarzam Gołdap nie jest Pańskim prywatnym folwarkiem
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Marianna

   I tu ma Pan rację w końcu czas zacząć mówić głośno i nie zamykać oczu. Wszyscy się boją i uważają że lepiej milczeć. A miało być transparentne oszczędnie. A tu zonk…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 18. Brajan

  Za zakłucanie miru domowego powinien Pan tłumaczyć się przed prokuratorem, a nie żalić się na forach internetowych.

  Uważasz, że burmistrz jadąc slużbowo z Olsztyna do Gołdapi powinien jechać przez Grabowo, a potem wracać taksówką do domu? Przecież to aberracja.
  Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno oskarżał Pan jednego z radnych o kradzież wody. Finał znamy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. J

   W jaki sposób zakłóca się mir domowy będąc poza terenem prywatnej posesji i robiąc z tego miejsca zdjęcia służbowego samochodu pod domem burmistrza?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   Brajan, nawet pod tą fałszywą tożsamością nie możesz powstrzymać się od szafowania „aberracjami”. Dokładnie tak, jak na sesjach. Trzeba się popisać znajomością obcego słownictwa, co nie zmienia faktu, że jesteś beznadziejnie miałki i nic nie potrafisz, poza nagonką na ludzi. Twoja jedyna umiejętność to prawienie złośliwości. Z tobą nie ma merytorycznej dyskusji, bo każda uwaga nie po twojej myśli to przyczynek do twojego odwetu, a nie powód do zastanowienia się czy przypadkiem faktycznie „nie masz ogona”. Nie nadajesz się do rządzenia, bo niszczysz wszystko, co dobre w twoim otoczeniu. Idź lepiej pojeździć Skoda, mniej napsujesz. Pozdrowienia od Beaty.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Niccolo

  Andrzeju, Marku, Marianie, Tomaszu, Piotrze, Rafale, Mirosławie, Zbigniewie, Wojciechu, Janie, Józefie, Wioletto, Zdzisławie, Janino, Zofio, Moniko, Krystyno, Jarosławie, Tereso:
  ———————————————————————
  „Kto pragnie oszukać, zawsze spotka takiego, który oszukać w żaden sposób nie pozwoli”
  Machiavelli @)—,—^—

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Pozdrawiam serdecznie

  Najpoważniejszym błędem jaki stosuje się w próbach rozumienia Tomasza Luto, jest to, że zakłada się, że są granice, których nie przekroczy, zasady etyczne jakich nie naruszy, estetyka po którą nie sięgnie. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej. Ten człowiek żadnych granic nie ma.
  (fragment usunięty przez redakcję). Quo vadis Gołdapio!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. Majkel

  Redakcja portalu w obawie przed tym co działoby się pod materiałem o rekomendowaniu przez burmistrza osób na stanowisko wiceburmistrza i skarbnika – uniemożliwiła komentowanie. To nie jest zamykanie ust mieszkańcom, tak jak robi to np przewodniczący Rady Wojciech Hołdyński?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 22. Byłem z Gołdapi....

  No, to co – Oleckiem już jesteśmy, nie Gołdapią.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Sok z Jabłońskich

   Do Olecka nam daleko…u nas to robi się Apple Town i Nibylandia.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 23. Irek

  Ja też uważam,ze pomysł z reaktywacja kolei jest chory i trzeba będzie do tego dopłacać. No chyba, że burmistrz z Panią Senator wezmą to w dzierżawę. Olecko nie jest w ogóle tym zainteresowane. Zastępca burmistrza miał być ten przyjezdnych policjant z ADM ale Luto chyba się Pr, e straszył i po co drugi kogut w jego kurniku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Beata

   Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o … . Roboty dużo więcej, pieniądze mało większe… .

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Lola

   A kto w tej poprzedniej układance miał zastąpić prezesa ADM na stanowisku?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Ja

    Kto?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Synowa

    Wiem ale nie powiem.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Łysy Ogr

     Wiem i powiem. Synowa pana , który udaje, że zna się na wodzie. Ale póki co nie wyszło rozbudowanie klanu o kolejne stanowisko.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 24. Będzie Władza Absolutna

  Wczorajsza informacja na początku mnie rozbawiła prawie do łez a jednocześnie zdziwiła i to dość bardzo. Takich koligacji i układów wg mnie jeszcze nie było, ale to tylko moja ocena patrząc na to z boku. Z perspektywy czasu i obserwacji dochodzę coraz bardziej do wniosku że Andrzej T. ma coraz więcej racji i zaczynam po części podzielać jego poglądy – i to też jest przerażające. Żeby tylko skończył już z tymi herezjami odnośnie przeszłości.
  Generalnie wg mnie statek zmierza ku skale, radni w najbliższym czasie zatwierdzicie bądź nie nowego skarbnika, zastanówcie się dobrze zanim podejmiecie tą decyzję, chociaż podobno jest już wszystko ustalone i klepnięte a spotkanie radnych na sesji to fikcja. Czy naprawdę wszystko odbyło się w kuluarach ? Czy to nie będzie władza absolutna i bezwzględna pod pełną kontrolą burmistrza, nic już nie zobaczycie i nic się nie dowiecie, wiecie dlaczego tylko głośno o tym nie mówicie. Jestem w szoku, ale jak to mówią biznes to biznes.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mieczysław O.

   Pisząc „wszystko odbyło się w kuluarach” trzeba jeszcze mieć te „kuluary”. Tu prawdopodobnie wszystko zostało ustalone w jednym gabinecie – burmistrza. „Kuluary” czyli np opozycyjny klub radnych czy opozycyjna grupa radnych z którą burmistrz miałby się „kuluarowo” dogadywać w sprawie zagłosowania ZA kandydaturą nowej pani skarbnik (przypominam – to Rada zatwierdza bądź nie osobę na stanowisko skarbnika!) – NIE ISTNIEJE od początku tej kadencji. Są tylko pojedynczy radni, co najwyżej powiązani towarzysko i interesem prywatnym, np Janczuk – Wawrzyn. I nie ma mowy żeby tacy radni łącznie z panem przewodniczącym Rady sprzeciwili się tym, pożal się Boże, propozycjom personalnym. Może jedynie pan Mioduszewski zachowa się inaczej, ale co on w pojedynkę może zrobić? Nie ma żadnego wsparcia bo od początku kadencji nie ma żadnej współpracy po stronie tzw. opozycji czyli ugrupowania wyborczego Gospodarni Razem. A więc wiele wskazuje na to, że te głupie i całkowicie nieprzemyślane personalne propozycje burmistrza zostaną „łyknięte” przez niemal kompletnie nieudolną Radę. Dziwię się tylko, że młoda pani Białek daje się beztrosko wprowadzać na minę!!! a pani Łabanowska nie pojmuje, że jako wiceburmistrz będzie mogła być w każdej chwili bez problemu usunięta ze stanowiska.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 25. KTOŚ

  Najlepszym wyborem na radnego w sierpniowych wyborach to wybór pana Tobolskiego na radnego. To będzie jedyna MOŻLIWOŚĆ WGLĄDU DO URZĘDOWYCH DOKUMENTÓW BURMISTRZA LUTO!Gołdapianie- musimy wybrać Andrzeja Tobolskiego.Jesienią szykują się spotkania osób zainteresowanych referendum w Gołdapi. DOŚĆ WŁADZY ABSOLUTNEJ w naszym mieście!Wybór vice Burmistrza dał nam przyzwolenie na zmiany w tym mieście!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. J

   Nie przepadam za panem Tobolskim. Ale jeśli , tak jak podczas ostatniego, po chamsku przerywanego przez panów Hołdyńskiego i Luto, wystąpienia na Sesji nie będzie odwoływał się ciągle do historii i spraw dawno zamkniętych a do tego nie zawsze potwierdzonych w rzeczywistości, to także myślę, że wybór jego będzie trafny. Przede wszystkim z powodu jego podejrzliwości i dociekliwości. Być może też swoją odwagą spowoduje przerwanie snu innych radnych. W niektórych przypadkach naturalnie nie ma na to żadnej nadziei.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Łowca Przygód spod wiaty

   Etam teraz Pani Zastępca…a potem start na burmistrzowanie i wiadomo kto zastępcą….wieloletni główny Muchomor. A plan powstał wiadomo gdzie, w Chinach. To po to ten wyjazd Panie Andrzeju.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 26. Anonim

  Mam do Tobolskiego osobistą urazę, ponieważ mną sobie również kiedyś twarz wycierał, stąd wiem z całą pewnością, że część jego zarzutów jest po prostu zwykłym chamstwem, ale teraz (nie sądziłam, że to kiedykolwiek napiszę) życzę mu wygranej. Idź tam facet i narób zadymy. Oni strasznie trzęsą tyłkami, bylebyś tylko to nie ty wygrał. Ale jeśli przegrasz, to pamiętaj, że między innymi przez ludzi takich, jak ja, których fałszywie pomówiłeś. Na przyszłość radzę dociekliwiej sprawdzać informacje, którymi karmią cię informatorzy, bo tracisz wiarygodność, kiedy tak chlapiesz na przemian prawdą pomieszaną z totalnymi bzdurami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Kolejarz Sam

  Tak słucham opowieści burmistrza z kolejnego spotkania kolejowego i nie wierzę!!! Czy on tam jest obecny, nadal myśli życzeniowo, teoretyzuje i nic nie pamięta. Panie, to 200 mln, czy zdecydowanie więcej? Już chyba czas to wszystko policzyć, również wartość ekonomiczną przedsięwzięcia oraz podaż i popyt. Polecam wysłuchanie wypowiedzi podczas XXV rady. Będziemy ostro dokładać do interesu po tej inwestycji.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. Tłumacz Kitajec

  No to teraz Zastępca Muchomora dialog z radą i mieszkańcami w języku urzędowym – chińskim

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...