Przyjaciele Przyrody informują: Elektrograty do „Dwójki”…

Połowa lipca, a w Gołdapi sprzątanie nadal trwa. W tak cudownym mieście i okolicach nie ma urlopu od służby dla środowiska. W robieniu porządków nie przeszkadza nawet  pandemia. Mamy czas na dokładne sprzątnięcie strychów, piwnic, zagraconych pomieszczeń.

 

 

Wiemy, że substancje ukryte w zsee (zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny) są niebezpieczne. Nie chomikujmy, nie trzymajmy ich w domach, nie mieszajmy ich z innymi odpadami, nie pozostawiajmy w terenie…

To co w takim razie należy zrobić?

Odpowiedź jest prosta:

– Wystarczy tylko zebrać chęci, siły, sprzątnąć pomieszczenie  i dostarczyć do punktu zbierania zsee przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Każdy bez problemu zauważy szyld i magazyn zsee „Elektrośmieciuszek „.

Serdecznie zapraszamy:)

Elektrośmieciuszek znowu świeci pustakami. Ponad 60 sztuk sprzętu wielkogabarytowego, 50 sztuk sprzętu AGD, ponad 80 drukarek telewizorów, odkurzaczy…  mnóstwo drobiazgów elektrycznych wyruszyło dziś do utylizacji. Stale poszerza się nasza gołdapska ekodrużyna. Dołączają mieszkańcy indywidualni, grupy, instytucje, firmy, małe miejscowości (Jabłońskie, Rożyńsk Mały, Rożyńsk Wielki, Boćwinka Mała, Botkuny, Kolniszki, Jurkiszki…)

Wcale im się nie dziwimy ,każdy chce być w naszej ekodrużynie..

Dołącz i Ty…

Zapraszamy:)

 

Powiązane artykuły