Podczas gry zwracaliśmy uwagę na europejskie wartości

9 lipca odbyło się kolejne działanie „Młodzież dzieciom” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Tym razem zorganizowaliśmy dzieciom podchody, grę w której są dwie grupy: uciekający i szukający.

 

Młodzież  uciekająca wytyczyła trasę w lesie Kumiecie od leśniczówki aż nad jezioro Gołdap. Po drodze ukryli kilka listów z zadaniami, które później wspólnymi siłami wykonywali szukający. Uczestnikami byli harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” oraz zainteresowane dzieci z Gołdapi.

Podczas gry zwracaliśmy uwagę na europejskie wartości, takie jak: solidarność, życzliwość i szacunek do przyrody oraz drugiego człowieka. „Topinambur” – z tym hasłem na ustach szukający znaleźli kryjących się w zaroślach wędrowników.

Po trudach wędrówki wszyscy zjedli kiełbaski i chleb upieczony na ognisku. W międzyczasie o pracy w Straży Granicznej oraz oznakowaniu granic opowiedział pan Paweł, starszy chorąży sztabowy SG. Pokazał również zieloną granicę z Rosją, która w Gołdapi jest zewnętrzną granicą Unii Europejskiej.

To dopiero drugie nasze działanie, ale będziemy realizowali w Gołdapi projekt „Młodzież dzieciom”  przez cały rok.

Na swój projekt otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Wspiera  nas Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Agnieszka Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły