O wakacyjnym bezpieczeństwie z gołdapskimi policjantkami

Trwają wakacje – to czas odpoczynku i relaksu. Jednakże tegoroczne lato jest całkiem inne – całym czas bowiem mamy stan pandemii. W tym trudnym czasie nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie a zwłaszcza bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.

 

 

Aby letni wypoczynek upłynął ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie gołdapskie policjantki spotkały się z kolonistami, aby przypomnieć im zasady jakich należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

W tym roku wakacje przypadają w szczególnym czasie – stanu epidemii koronawirusa. Aby wypoczynek upłynął bezpiecznie policjantki z gołdapskiej komendy w  ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkały się z dziećmi, które spędzają wolny czas na obozach i półkoloniach w Gołdapi.

Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom i młodzieży podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by wakacje były udane i bezpieczne. Omówiły kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drodze, m.in. o bezpiecznym poruszaniu się podczas wycieczek pieszych i rowerowych, o bezpieczeństwie podczas podróży czy pobytu w domu i, co w okresie letnim najważniejsze, bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Uczestnicy chętnie brali udział w dyskusji i dzielili się swoimi doświadczeniami. Każdy otrzymał od funkcjonariuszek gadżety odblaskowe, po to aby być bardziej widocznym na drodze. Na zakończenie policjantki życzyły wszystkim, żeby wakacje były dla nich szczęśliwe i radosne.

Red. KPP Gołdap

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły