Niezawodni przyjaciele w codziennej służbie

Dzisiaj nasi czworonożni przyjaciele obchodzą swoje święto. Niezawodne nosy psów służbowych i specjalne wyszkolenie sprawiają, że wraz z przewodnikiem tworzą zgrany zespół.

 

 

Obecnie w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej służy 36 psów. Specjalizują się w  wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i broni,  narkotyków, tropią oraz posiadają wyszkolenie patrolowo-obronne.

Dzięki ich pracy udaje się wytropić przestępcę, odnaleźć zakazane substancje, nielegalne towary oraz  zaginione osoby. Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi podopiecznymi wspierają także inne służby.

Jednym z sukcesów może pochwalić funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich wraz z psem patrolowo-obronnym. Juka podjął trop w przygranicznej miejscowości, a następnie doprowadził swojego pana do miejsca zamieszkania sprawcy włamania, w którym znajdowały się skradzione rzeczy.

Natomiast przewodnik psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Barcianach wspólnie z czworonożnym podopiecznym ujawnili pocisk i minę z czasów II wojny światowej.

Wyniki naszych podopiecznych, czworonożnych przyjaciół nie byłyby możliwe, gdyby nie ich przewodnicy. To oni szkolą, kierują pracą i wspierają ich podczas różnych działań.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły