Marzycielska Poczta

Akcja „Marzycielska Poczta” narodziła się w 2009 roku. W tym roku do akcji przyłączyli się uczniowie klasy 6D ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. To ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Każdy, kto chce pomóc, może wejść na stronę www.marzycielskapoczta.pl, odnaleźć profile dzieci i napisać do nich list.

 

 

 

Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Dzieci z Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. W związku z tym  nasi uczniowie napisali i wysłali dzieciom listy i kartki, które dodają  siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Czekamy z niecierpliwością na odzew naszych kolegów.

Uczniowie kl. 6 D

Powiązane artykuły