Wieszajmy banery wyborcze, ale zgodnie z przepisami

Wybory prezydenckie za pasem i trwa już intensywna kampania. Tyle że w Gołdapi wybór miejsca umieszczenia banerów wyborczych nierzadko urąga przepisom. Na przykład wieszanie banerów w obrębie pasa drogowego wymaga zgody zarządcy dróg (choćby powiatowych lub gminnych). Dodatkowo nie powinno się umieszczać reklam wyborczych tuż przy skrzyżowaniach, jak to miało miejsce w Gołdapi u zbiegu Mazurskiej i Nadbrzeżnej (tu zgody zarządcy drogi nie było).

 

„Zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 63a – kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.”

 

 

Dla doprecyzowania link:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1303127,gdzie-nie-moze-wisiec-plakat-wyborczy-jakie-sa-kary.html


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Wieszajmy banery wyborcze, ale zgodnie z przepisami

 1. Esteta

  Ale przecież lokalnych działaczy pis jakieś „drobne przepisy” nie obowiązują. Wieszają banery swego „dyspozycyjnego guru”, jak leci. Są też inne miejsca, gdzie zawisły nielegalnie, tylko się rozejrzyjcie.

  1. Egzekwowanie przepisów nie jest takie trudne – wystarczy tylko chcieć:-)

  2. Antoni B

   Jeśli takie bannery wiszą nielegalnie to… można je chyba zdjąć, i tyle. Bez konsekwencji.

 2. Andrzej

  Przypominam jak podczas ostatnich wyborów ktoś wydał pozwolenie na banery Pani Małgorzacie Kopiczko gdzie tylko chciała.
  Postawa wierno-poddańcza budzi we mnie wstręt i dowodzi ewidentnie sympatii do ugrupowania tej Pani.
  Andrzej Tobolski

  1. Wyborca lokalny

   A otoczenie pana burmistrza w tych wyborach dalej w tej samej „słusznej” opcji politycznej?

 3. Farbowane lisy

  Wyjazd z ul.Nadbrzeżnej w ul.Mazurską w Gołdapi, po prawej stronie wisi baner jednego z kandydatów wg mnie utrudnia widoczność patrząc w prawo, mimo że wisi na barierkach.
  Co do zdejmowania banerów jest to nie realne nie przy obecnym „#Superbie” a na pewno nie zostanie zdjęty baner z obecnej partyjnej władzy, opanujcie się. Pamiętajcie, że w życiu niektórych ludzi najważniejsze jest „#koryto” nie społeczeństwo. Po prostu sąrówni i równiejsi a niekiedy ładniejsi. To tylko takie tam moje prywatne przemyślenia może i spostrzeżenia ale proszę ich z niczym i nikim nie kojarzyć oraz porównywać.