PWiK przypomina o zmianie cen wody i ścieków

Na profilu gołdapskiego PWiK-u znajduje się informacja: „Zgodnie z Decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku nr BI.RET.070.703.2018.IT z dnia 14 maja 2018 r., w okresie od dnia 12.06.2020 r. do 11.06.2021 r. obowiązuje nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Gołdap i gminy Kowale Oleckie – ustalona dla PWiK Sp. z o.o. w Gołdapi.

 

Stawki opłat wg nowej taryfy wynoszą:

– za 1 m3 wody 4,28 zł netto; 4,62 zł brutto

– za 1 m3 ścieków 7,22 zł netto; 7,80 zł brutto

Stawki opłat abonamentowych nie ulegają zmianie.

Zgodnie z nową ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków Dyrektor RZGW w Białymstoku decyzją zatwierdza taryfę na okres 3 lat. Decyzja obowiązuje od 12.06.2018 r. do 11.06.2021 r.”

Taryfę opracował PWiK i jest wnioskodawcą. Niżej załącznik:

BI.RET.070.703.2018.IT

A jak jest na przykład w Olecku?

http://olecko.wm.pl/519414,Olecko-Wiecej-zaplacimy-za-wode-i-scieki.html?fbclid=IwAR3U0YcQFR59x-nPDFvVvz9mlvjjd3eCgUAPkSdjmRnpPWYRkKY-C1NDUZ8

Albo w pewnej gminie w świętokrzyskim:

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/kolejna-swietokrzyska-gmina-obniza-ceny-wody-z-uwagi-na-epidemie,172643.html


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “PWiK przypomina o zmianie cen wody i ścieków

 1. Ostatnia Kropla

  Radość nasza nie zna granic…a woda już słodzona? Dziękujemy naszym mędrcom za taki dobrobyt i czekamy na kolejne ciekawe rozwiązania. PKiW i KWW Nasza Gołdap och, ech.
  Ps. A kiedy pomnik, z filtrem lub bez?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Sołtys

  Czy można prosić o zamieszczenie drogi zawodowej prezesa PWiK?
  W szczególności:
  – jak znalazł się w tej firmie i z jakimi kompetencjami,
  – jak zdobył wykształcenie i czy firma z naszych pieniędzy za wodę i ścieki finansowała wykształcenie ile?
  – w jaki sposób został prezesem i w jakiej procedurze.

  Z góry dziękujemy. Prawda nam się należy. Panie sołtysie, radny, prezesie Dzienis, odwagi!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ja

  jaki prezes takie ceny

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Dudek

   Nieprawda. Bo ceny wielkie!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Gołdapianin

  Kiedyś była sesja, debata, dyskusja i było wiadomo że podwyżka wchodzi w życie, teraz ni z gruchy , ni z pietruchy podnoszą i to stawki na maksa a co tam ludzie zapłacą. To tak jak z podwyżką na śmieci dawać na maksa aby jak najwięcej z ludzi ściągnąć, dobrze że jeszcze kilku radnych pochamowało zapędy jaśnie nam panującego i dzielnych i kompetentnych finansów i mam nadzieję że nie zgodzą się na takie stawki, a woda cóż ludzie płaćcie będzie dla prezesa więcej .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. WIATOTWÓRCA

  Każda sesja zmiana w budżecie. Woda najdroższa w okolicy jak nie w Polsce. Śmieci pewnie nas dobiją. Zakład Przyrodoleczniczy plus 8 milionów z Dyrektorem nie mającym miejsca pracy bo dopiero się buduje jego gmach (ale brak konkurencji podczas wyborów). Burmistrz kupuje !SOBIE! samochód Skode Superb w najbogatszej wersji wyposażenia za prawie 200tyś zł (dla przeciętnego podatnika to luksusowa limuzyna), leci na wycieczkę do Chin ze swoją świtą i nic nie możemy jako podatnicy dowiedzieć się po co tam poleciał i ile nas to kosztowało. Radni nie pytają i nie dociekają! W planach wymiana pomnika nie wiadomo po co i na co. Droga wyborcza w Galwieciach brak reakcji radnych. Remont centrum miasta wykaflowany bez kontroli jakości z zepsutymi i nie praktycznym oświetleniem. 15 milionów dodatkowego zadłużenia w obligacjach. Gdzie ten szpital o którym mówił Burmistrz w Radiu5? I tak dalej i tak dalej… Wiwat Władza! Wiwat WIATY! Wynagrodzenie Podnieśli Burmistrzowi Radni chyba na maksa co ? W oświadczeniu majątkowym możemy zobaczyć ile zarabia szef PWiK – Kto za to płaci?! To jaka teraz podwyżka kochana władzo będzie ? chyba pensji! Bo biznes robi się dopiero w polityce… Panie Burmistrzu i Prezesie PWiK – DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Jarosław - odejdź!

  Oby do wyborów. Nowy burmistrz będzie miał dużo spraw do rozliczenia i pokazaniu prawdy Gołdapianom o rządach Tomasza sierżanta Luto. Sprawa Jarosława Dzienisa i jego rodziny pasącej się na gminie będzie jedną z pierwszych!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Tomcio

   Wybory były. Przed nimi też krzyczano tu: oby do wyborów. A potem obecny „B” zwany „be” dostał ponad 50 %. Za wiaty. Po co krzyczeć jak potem głosuje się głupio?.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Anonim

  Gołdapianie- obudźcie się!Ta władza prowadzi do ruiny miasta, gigantycznego zadłużenia na dziesiątki lat!Nepotyzm, kolesiostwo, znajomości pewnej powiązanej ze sobą grupy prowadzi ku zapaści mieszkańców, a bogactwu tej grupy!Czas na zmiany- najwyższy czas!kolesie w PWiK, ZGM,muzeum, fundacja i wiele innych intratnych stanowisk!Liczą się tylko kolesie!`

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...